Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz zdobył wszystkie trofea w serii Final Fantasy - jako jedyny na świecie

Przynajmniej na PlayStation.

Niejaki „Rebourne07” pochwalił się w serwisie Reddit, że jest jedyną osobą na świecie, która posiada wszystkie osiągnięcia w każdej odsłonie serii Final Fantasy dostępnej na PlayStation.

Faktycznie, rzut oka na serwis PSNProfiles - bazujący na danych z serwerów Sony - wydaje się potwierdzać, że nikt inny nie może obecnie pochwalić się podobnym osiągnięciem. Nie jest to wykluczone, ale mało prawdopodobne.

To tylko część

Rebourne07 odblokował wszystkie trofea w „głównych” odsłonach serii oraz w DLC do nich. Mowa między innymi o 92 osiągnięciach w sieciowym Final Fantasy 14, czy też o aż 98 osiągnięciach w Final Fantasy 15.

Są również mniej znane pozycje, jak Adventures of Mana, Crystal Defenders czy Dissidia Final Fantasy NT. Brakuje starszych odsłon, lecz pozostaje mieć nadzieję, że gracz zabierze się także za te pozycje, gdy tylko ukażą się na PlayStation.

Niektóre trofea są wyjątkowo trudne do zdobycia. W Final Fantasy 13 musimy na przykład „choć raz posiadać każdy przedmiot w grze”, co wymaga korzystania z nie najlepszego systemu rzemiosła.

Rebourne07 przyznaje, że - ze względu na dobre wspomnienia - najbardziej ceni FF8, choć „obiektywnie najlepsze” jego zdaniem jest FF10.

„Czy zdobycie wszystkich osiągnięć było twoją finałową fantazją, czy też masz jakiś nowe fantazje, być może mniej finalne?” - żartują gracze w komentarzach. „Co teraz? Jak to co, w końcu może zacząć grać” - dodaje kto inny.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze