Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra Star Wars od Ubisoftu może ukazać się wcześniej, niż sądzimy

Ale nie musi.

Kolejne informacje na temat gry Ubisoftu z otwartym światem w uniwersum Star Wars sugerują, że produkcja ukaże się wcześniej, niż można się było spodziewać - jeszcze w obecnym roku fiskalnym, a więc przez końcem marca 2024 roku.

Kilka dni temu o takiej możliwości napisał na Twitterze dziennikarz Kotaku. Teraz ten sam serwis opublikował artykuł na ten temat, powołując się już na dwa anonimowe źródła ze znajomością planów francuskiej korporacji.

Teraz czas na łyżkę dziegciu: jeszcze przy okazji wpisu w serwisie społecznościowym Ethan Gach - o tym reporterze mowa - wspominał, że prace postępują podobno sprawnie. W szerszym artykule czytamy już jednak, że jest wprost przeciwnie i Star Wars od Ubisoftu rodzi się w bólach, więc przełożenie premiery już na następny rok fiskalny nie powinno być większą niespodzianką.

Jak widać, Kotaku nieco plącze się z zeznaniach. Jak dodano, ambicje dla tytułu są podobno spore, a oczekiwania mówią o „pierwszym większym hicie na miarę Assassin’s Creed od dłuższego czasu”. To wydaje się sugerować, że deweloperzy nie będą mieli oporów przez przełożeniem daty, by dopracować tytuł.

Liczymy na grafikę ładniejszą niż w Star Wars Empire at War

Poza tym wspomniano jedynie, że plany na grę zakładają „jakąś formę międzyplanetarnych podróży”, więc możliwe, że otrzymamy tytuł z akcją umieszczoną nie tyle w otwartym świecie, co w otwartych światach.

Grę o nazwie kodowej Project Helix ujawniono na początku 2021 roku, gdy potwierdzono, że za prace odpowiada Ubisoft Massive, twórcy serii The Division. Projekt ma jednak stanowić coś „całkiem odmiennego” od tych looter shooterów w perspektywie trzeciej osoby. Co dokładnie to oznacza - na razie nie wiadomo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze