Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gotycka platformówka Blasphemous 2 zapowiada się mrocznie

Jest nowy trailer.

Mroczna platformówka Blasphemous 2 - sequel cenionej produkcji z 2019 roku - ukaże się latem obecnego roku na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Nie podano konkretnego terminu, ale jest za to trailer.

Główny bohater - The Penitent One - powraca, by ponownie rozprawić się z Cudem. „To kontynuacja historii opowiedzianej w darmowym rozszerzeniu Wounds of Eventide do oryginalnej gry, w którym to Serce na niebie zwiastowało powrót Cudu i przepowiedziało narodziny nowego cudownego dziecka” - czytamy w opisie. Brzmi bluźnierczo.

Akcję znowu obejrzymy oczywiście z boku, będąc raz jeszcze wpędzonym w niekończący się cykl życia, śmierci i zmartwychwstania. Nie mamy więc wyjścia i musimy „zbadać każdy zakamarek nowego, pełnego niebezpieczeństw świata i odkryć wszystkie jego dawno zapomniane tajemnice”.

Nie może też zabraknąć także potyczek z bossami. Wśród nowości wymienić można trzy nowe bronie: War Sensor, rapier ze sztyletem oraz Praying Blade. Blasphemous 2 oferuje też „nowe sposoby gry, w tym możliwość personalizowania i ulepszania podstawowego zestawu umiejętności - zapewniają twórcy ze studia The Game Kitchen.

Pierwsze Blasphemous ukazała się w 2019 roku, udanie łącząc metroidvanię z gatunkiem soulslike. Gra ma dłuższą historię, ponieważ tytuł sfinansowano na Kickstarterze już w 2017 roku. Po sukcesie - projekt sprawdziło ponad 1 milion osób - „dwójka” opłacona jest już przez wydawcę, Team17.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze