Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Goodgame Empire - jak zagrać, najważniejsze informacje

Porady, gameplay, co warto wiedzieć.

Goodgame Empire to jedna z wielu popularnych strategii przeglądarkowych dostępna na PC - wystarczy, że uruchomicie ją w Google Chrome czy Mozilli Firefox lub Microsoft Edge.

To produkcja, w której zajmujemy się przede wszystkim rozbudową i rozwojem naszej bazy, czyli zamku i otaczającego go miasteczka. Z czasem zyskujemy też coraz większą armię i możemy podbijać okoliczne tereny.

Warto zaznaczyć, że gra ma swój odpowiednik na smartfonach - to Empire: Four Kingdoms.

  • Platformy: PC (przeglądarka)
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Goodgame Studios

Jak uruchomić grę, jak zacząć

By rozpocząć zabawę, wystarczy wejść na stronę internetową Goodgame Empire. Tam wystarczy tylko podać nazwę użytkownika i wymyślić hasło. Potem klikamy przycisk Graj i przechodzimy do gry.

Jak wiele gier tego typu, również Goodgame Empire oferuje samouczek i na początku prowadzi nas za rękę, wskazując, co po kolei klikać, jakie budynki konstruować i tak dalej.

Przy każdym kolejnym logowaniu nie trzeba nawet wpisywać danych, o ile logujemy się na tej samej przeglądarce.


Rozgrywka, gameplay

Podstawą rozgrywki w Goodgame Empire jest rozbudowa i rozwój wioski. Osada z czasem się rozrasta. Dokupujemy kolejne tereny dookoła głównego zamku, zyskując w ten sposób miejsce na kolejne budynki. W końcu dysponujemy sporym miasteczkiem zbudowanym dookoła twierdzy.

Wszystkie budynki możemy ulepszać, zajmujemy się też zbieraniem zasobów i rekrutowaniem jednostek w koszarach. Zabawa przypomina inne przeglądarkowe strategie.

Ważną częścią gry są też wyprawy militarne. Możemy wysyłać nasze wojska, by podbijały inne lokacje i zamki. Warto jednak zwracać uwagę przede wszystkim na miasteczka bez właścicieli (1). Nie mają one nazwy.

Warto też zwrócić uwagę, że przeglądając dostępne misje, zawsze możemy kliknąć strzałkę (2) w oknie informacji, by gra pomogła nam znaleźć element, który musimy kliknąć czy wybudować, aby spełnić dane wyzwanie.

Poniżej zamieszczamy wideo z zapisem rozgrywki gracza na wysokim poziomie. Zwróćcie uwagę na zaawansowany system ustawiania budynków i efektywne wykorzystanie przestrzeni.


Goodgame Empire - porady na start

- Uważaj, jak stawiasz budynki. Każde pole ma tutaj znaczenie. Dbaj o to, by budynki się stykały i by nie zostawały między nimi wolne pola, bo jest to po prostu marnowanie przestrzeni.

- Loguj się codziennie. Nagrody za codzienne logowanie to zasoby i waluta, więc nawet jeśli nie masz czasu na grę, po prostu zaloguj się każdego dnia, by odebrać prezenty.

- Wykonuj misje. Misje przejrzysz klikając w ikonę księgi po prawej stronie ekranu. Ich wykonywanie to sprawdzony, dobry sposób na zdobywanie zasobów i doświadczenia.

- Poczekaj z atakowaniem graczy. Na początku gry nie atakuj ich zamków, gdyż najprawdopodobniej spotkasz się z przeważającymi siłami obronnymi.

- Pamiętaj, by zbierać podatki. Łatwo o tym zapomnieć, a podatki to regularne źródło dochodów. Kliknij małą ikonę sakiewki w prawym dolnym rogu ekranu.

Komentarze