Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GOG obchodzi 12. urodziny i wydaje Silent Hill 4

Kolejny klasyk Konami w ofercie sklepu.

Dzisiaj mija 12 lat od uruchomienia GOG - należącej do grupy CD Projekt platformy dystrybucji cyfrowej, znanej początkowo jako Good Old Games. W związku z rocznicą przygotowano kilka atrakcji, w tym reedycję Silent Hill 4: The Room.

Na ponowne pojawienie się klasyka Konami na PC wskazywała ocena projektu przez PEGI. Tytuł, który pierwotnie ukazał się w 2004 roku, kosztuje 35,99 zł i jest dostosowany do działania na współczesnych komputerach osobistych.

Gra jest ostatnią odsłoną cyklu przygotowaną przez Team Silent, czyli studio odpowiedzialne za powstanie całej serii słynnych survival horrorów. Gracze wcielają się w Henry'ego Tonwshenda, który pewnego dnia odkrywa, że został uwięziony we własnym mieszkaniu.

Niedawno na polskiej platformie dystrybucji cyfrowej pojawiły się inne klasyczne pozycje od Konami - Metal Gear, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Substance i paczka trzech odsłon Castlevanii i dwóch Contry.

W związku z urodzinami, GOG uruchomił wyprzedaż, w ramach której ponad 200 produkcji można kupić nawet o 90 procent taniej, w tym Frostpunk, Abzu, Blade Runner i pierwszą część Diablo z dodatkiem Hellfire. Do oferty wróciła też Kolekcja: Tylko RED, czyli pakiet wszystkich tytułów studia CD Projekt Red (łącznie z Cyberpunk 2077) - cena zestawu wynosi 259,77 zł.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze