Skip to main content

God of War Ragnarok - Mścicielka: jak pokonać

Miniboss w norze draugra.

W ramach Przysługi o nazwie Zrodzeni z ognia w God of War Ragnarok, musisz pokonać 6 przeciwniczek zwanych Mścicielkami. To potężni minibossowie, którzy przetestują twoje umiejętności, ale z poniższymi wskazówkami z pewnością będziesz miał łatwiej.

Oto, jak walczyć z Mścicielką:

  • Rzucaj w Mścicielkę toporem, kiedy się rozpala. Jeśli miałbyś z tej strony wynieść jedną poradę, niech będzie to właśnie ta. Dzięki tej sztuczce, ograniczysz minibossowi możliwość podpalenia cię, która jest jedną z jej najpotężniejszych broni. Rozpalenie (1) rozpoznasz po tym, że Mścicielka podnosi ręce i staje się bardziej czerwona niż czarna - a gdy celnie trafisz, nastąpi niewielki wybuch (2), wytrącający wroga z równowagi. Zadaj mu wtedy kilka ciosów.
  • Do walki używaj topora Lewiatana. Mścicielka to wróg ognisty, więc najlepiej sprawdza się broń o mocy lodu.
  • Raczej nie ma sensu próbować trzymać Mścicielki na dystans. Jest w stanie bardzo szybko do ciebie podpiec i możesz nie zdażyć wykonać bloku.
  • Trzymaj uniesioną tarczę nawet gdy wróg jest od ciebie oddalony. Strzela płonącymi pociskami (3) tak szybko, że nie zdążysz się obronić.
  • Używaj odpowiedniej tarczy. Do walki z Mścicielką świetnie nadaje się tarcza Kamienny Mur, która absorbuje nawet żółte ataki, a po naładowaniu pozwala ogłuszyć minibossa i zadać mu kilka mocnych ciosów.
  • Jeśli wróg nie jest ogłuszony, nie korzystaj z mocnych i powolnych ataków. Skup się na szybkich ciosach i zawsze bądź gotowy na blok.
  • Jak w przypadku każdego bossa, strategia „spamowania” wszystkimi atakami runicznymi każdej dostepnej broni sprawdza się świetnie.

Jeżeli pomimo tych porad nie jesteś w stanie pokonać Mścicielki, najpewniej masz po prostu za słabą postać. Pamiętaj, że ten miniboss to bardzo trudny przeciwnik, więc możesz się z nim mierzyć dopiero gdy odpowiednio rozwiniesz Kratosa.

Następnie: God of War Ragnarok - sklep, warsztat krasnoludów

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

Poprzednio: God of War Ragnarok - czy można grać po zakończeniu fabuły

Zobacz także