Skip to main content

God of War Ragnarok - Dar Frejra: wielki posąg

Przysługa z wielkim posągiem na Zakazanych Piaskach.

Dar Frejra to przysługa, czyli zadanie poboczne w God of War Ragnarok. Natrafisz na nie w obszarze Zakazane Piaski w świecie Alfheim. Do Zakazanych Piasków trafiasz z Pustkowii przez wielką bramę.

  • WAŻNE: Wykonanie tej Przysługi jest wymagane w celu zdobycia znajdźki Wiedza o świecie w obszarze Zakazane Piaski.

Aby aktywować Przysługę udaj się na północ Zakazanych Piasków przed wielki posąg, który okaże się posągiem Frejra, brata Frei. Twoim celem jest przywrócenie daru Frejra do działania i aktywacja tablicy Wiedzy o świecie.

Zacznij od zniszczenia czerwony pnączy, które zasłaniają ścianę oraz jeden z okrągłych kształtów, do których należy wsadzić kryształy. Wejdź na górę, jak poniżej i toporem zniszcz czerwony bulwy.

Teraz czas na uwolnienie ukrytego trzeciego kryształu za ścianą. Użyj na niej zielonej strzały kompana, a następnie toporem uwolnij kryształ. Na razie nic z tym nie rób.

Weź dolny kryształ, który wyłącza główną drogę i zanieś na górę. Umieść go w uwolnionym z pnączy okrągłym kształcie na górze. Rozpalisz w ten sposób część posągu Frejra.

Idź do kryształu po drugiej stronie, chwyć go i umieść w wolnym miejscu, po drugiej stronie.

Gdy ścieżka zgaśnie, wróć tam i użyj topora na zwierciadle, by usunąć pnącza blokujące drugie wejście.

Teraz przynieś z powrotem kryształ, aby znów pojawiła się magiczna ścieżka na górę.

Pobiegnij po trzeci kryształ, który uwolniłeś za ścianą - zniszcz wazony, które blokują wejście, chwyć kryształ i idź na drugą stronę, by umieścić go w drugim okrągłym kształcie.

Posąg znów świeci. Teraz możesz zejść na dół i z okręgu z kryształkami, wziąc łup i zakończyć zadanie. Nie zapomnij odczytać tablicy z Wiedzą o świecie.


ABY WYJŚĆ: chwyć kryształ pod prawą ścieżką, nie będzie juz potrzebna. Umieść go po drugiej stronie, za skałą. W ten sposób zaświeci się główna wyjściowa droga.

Następnie: God of War Ragnarok - Drzwi na Pustyni: potrzebne dwa klucze

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

Poprzednio: God of War Ragnarok - Tajemnica Piasków, pierwsza meduza

Zobacz także