Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gigantyczna konsola Switch waży prawie 30 kg

Trafiła na cel charytatywny.

  • Ogromny Switch jest ponad sześć razy większy od standardowego modelu
  • Drewniana obudowa skrywa telewizor i inne komponenty
  • Sprzęt trafił jako prezent do szpitalu dziecięcego

Inżynier-amator ze Stanów Zjednoczonych zbudował największą na świecie konsolę Nintendo Switch. Sprzęt jest w pełni funkcjonalny, pomimo niemal 30 kilogramów wagi oraz długości prawie 180 cm.

Twórca - Michael Pick - szacuje, że urządzenie jest ponad sześć razy większe od standardowego. Mierzy 178 cm długości oraz 76 cm wysokości i zostało przekazane szpitalowi dziecięcemu w Nashville w stanie Tennessee.

Zobacz na YouTube

„Bardzo lubię Nintendo Switch. Konsola jest mała, przenośna... Ale łatwo ją zapodziać, co w moim przypadku było kłopotem. Postanowiłem naprawić ten problem, budując coś nieco większego, trudniejszego do zgubienia” - komentuje pomysłodawca.

Wielkie przyciski urządzenia działają tak, jak można oczekiwać po standardowej konsoli, lecz można korzystać także z zewnętrznych kontrolerów. Pomysł jest stosunkowo prosty: drewniana konstrukcja skrywa telewizor oraz sam sprzęt - w zadokowanej wersji.

Joy-Cony umieszczono w uchwytach z drukarki trójwymiarowej, a specjalne dźwignie przenoszą polecenia z obudowy na schowane w środku pady. Gigantyczne gałki analogowe są za to podłączone bezpośrednio, co zapewnia precyzję.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze