Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghosts 'n Goblins Online - nowa gra na licencji klasyka Capcomu trafi do Europy

AKTUALIZACJA: Capcom zaprzecza.

Aktualizacja: Zdaniem przedstawicieli Capcomu, pojawienie się Ghost 'n Goblins Online w Steam Greenlight było „pomyłką” - informuje Polygon.

- Strona w Steam Greenlight dla gry Ghost 'n Goblins Online została opublikowana przez przypadek przez studio Seed 9, została już usunięta - powiadomił pracownik firmy. - Nie planujemy wydania tej produkcji na rynkach zachodnich.

*

Zobacz na YouTube

Oryginalna wiadomość: Południowokoreańskie studio Seed9 opublikowało Ghosts 'n Goblins Online w programie Steam Greenlight. Twórcy mają nadzieję dostać się do systemu dystrybucji cyfrowej Valve.

Projekt darmowego RPG z akcją przedstawioną z boku bazuje na licencji popularnego przed laty Ghosts 'n Goblins. Gra Capcomu debiutowała w 1985 roku na automatach. Gracz wcielał się w rycerza Arthura, który wycinał ogry, zombie, demony i smoki, by uratować księżniczkę Prin Prin.

Gra zadebiutowała w ubiegłym roku w kilku krajach azjatyckich.

Jak wynika z opisu nowego projektu, Seed9 nie porzuca klasycznych założeń. Znacznie usprawniono za to grafikę, dodano nowe ataki, animacje i modele potworów.

Zgodnie z „Online” w tytule, podczas rozgrywki możemy współpracować ze znajomymi, eksplorować unikatowe podziemia, a następnie odpocząć w pobliskim mieście. Dostępne są także pojedynki 3 vs 3 na przygotowanych arenach.

Dla najzagorzalszych fanów klasyka przygotowano także wysoki poziom trudności, gdzie postać wytrzymać może maksymalnie dwa uderzenia.

Zobacz na YouTube

Read this next