Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - turniej Ukrytej Zatoki: jak pokonać przeciwników

I odblokować handlarza szkarłatnym barwnikiem.

Turniej Ukrytej Zatoki w Ghost of Tsushima: Wyspa Iki to aktywność poboczna, jakiej możesz podjąć się w dodatku. W nagrodę za pokonanie czterech przeciwników w sparingu otrzymasz unikalny, drewniany wzór ostrzy i odblokujesz handlarza karmazynowym barwnikiem na mapie.

Aby rozpocząć turniej, rozegraj przynajmniej 4 misje wątku głównego, a następnie udaj się do Schronienia Fune, czyli osady w północno-zachodniej części wyspy. Turniej oznaczony jest ikoną skrzyżowanych ostrzy (1):

Podejdź do postaci przy arenie (2), nad którą widnieje ikona skrzyżowanych ostrzy.

Wprowadzi cię ona w zasady, ale dla porządku zaznaczmy:

  • walki odbywają się za pomocą drewnianych mieczy treningowych
  • kto pierwszy 5 razy uderzy przeciwnika, wygrywa
  • po każdym uderzeniu zawodnicy cofają się i czekają na sygnał wznowienia od sędziego (dzieje się to automatycznie)
  • liczbę trafień reprezentują znaczniki (3) u góry ekranu

Aby wygrać cały turniej, podchodź po kolei do trzech zawodników (4) ustawionych wokół areny, by wyzwać ich na pojedynek. Po trzeciej wygranej walce automatycznie rozpocznie się jeszcze jedna.

Poniżej dowiesz się, jak pokonać wszystkich rywali.


Walka z Take

Walcząc z Take, musisz wykorzystać perfekcyjne parowanie, czyli zablokować tuż przed otrzymaniem ciosu. Czekaj, aż Take zaatakuje, a potem wykonaj kontratak.

Niewykluczone, że kobieta będzie w pewnym momencie pasywna i nie zechce atakować. Wtedy jest nieco trudniej, bo będziesz musiał zainicjować atak i poczekać na odpowiedź - jej pchnięcie jest trudne do wyczucia, żeby wykonać perfekcyjne parowanie.


Walka z Owanem

Wbrew pozorom, mnich jest bardzo agresywny i często atakuje kopniakami. Na szczęście kopnięcia nie liczą się jako trafienie - po prostu odskakuj na bok, aby ich unikać.

Według nas, najlepszym sposobem na pokonanie Owana jest przełączenie się na postawę wiatru (przeciwko włócznikom) i wykonywanie kopnięcia poprzez przytrzymanie i zwolnienie przycisku trójkąta.

Kiedy trafisz kopniakiem, uderz kataną - a następnie powtórz to jeszcze cztery razy.


Walka z Kaiem

Kai dość często używa ataków, których nie da się zablokować, więc kiedy widzisz czerwony rozbłysk, po prostu schodź mu z drogi i czekaj na atak bez rozbłysku.

Najprawdopodobniej będzie to szarża, którą łatwo zablokować - nawet jeśli nie uda ci się wykonać perfekcyjnego parowania, zwykłe parowanie sprawi, że Kai będzie przez chwilę odwrócony do ciebie plecami, więc wystarczy to wykorzystać.


Walka z Sao

Mimo że jest to ostatnia walka, jest zdecydowanie najłatwiejsza ze wszystkich. Ataki Sao są powolne, a jego zamiary przekazane w sposób wprost telegraficzny. Po prostu czekaj na cios i wykonuj perfekcyjne parowanie.


Handlarz karmazynowym barwnikiem

Po ostatniej walce Sao powie ci, że zajmuje się handlem karmazynowym barwnikiem (5). Po turnieju znajdziesz go na południowy zachód od Fortu Sakai.

Gdy z nim porozmawiasz, pozwoli ci wybrać jedną darmową nagrodę - za resztę będziesz musiał płacić kwiatami.

U handlarza możesz przemalować niektóre zbroje, a także kupić kilka innych przedmiotów, np. maskę.

Więcej porad:

Spis treści: Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - poradnik do dodatku

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze