Skip to main content

Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - sanktuaria zwierząt: kotów, jeleni, małp

Gra na flecie.

Sanktuaria zwierząt - kotów, jeleni i małp - to typ aktywności pobocznych w Ghost of Tsushima: Wyspa Iki. W zamian za grę na flecie, otrzymujemy trzy cenne talizmany, które następnie możemy rozwijać. To talizman Tropienia Nekomy, Widzenia Sugaru i Ochrony Mashiry.

Na tej stronie znajdziesz podstawowe informacje na temat sanktuariów, natomiast po szczegóły odnośnie nagród udaj się na nasze strony o talizmanach Tropienia Nekomy, Widzenia Sugaru i Ochrony Mashiry.


Na tej stronie:


Czym są sanktuaria

Zacznijmy od podstaw: sanktuaria zwierząt oznaczone są na mapie ikonami odpowiadającymi zwierzętom, które tam znajdziemy - kotom (1), jeleniom (2) i małpom (3).

Aby ukończyć sanktuarium, podejdź do platformy (4) na środku i naciśnij R2. Rozpocznie się minigra z fletem, opisana poniżej.

Czasami przed interakcją z platformą będziesz musiał coś jeszcze zrobić - np. wyeliminować przeciwników z okolicy czy uwolnić zwierzęta z klatek znajdujących się w wrogim obozie nieopodal.

Interakcja z sanktuarium wygląda tak samo w przypadku każdego zwierzęcia - różnicą są tylko nagrody, jakie otrzymujemy.

Na mapie Wyspy Iki są po 3 sanktuaria każdego rodzaju.


Minigra z fletem

Kiedy wejdziesz w interakcję z platformą, Jin usiądzie i rozpocznie się minigra z grą na flecie.

Znajdująca się na ekranie kropka (5) musi znajdować się w środku toru muzycznego (6), który będzie przemieszczał się w stronę ekranu.

Kropką sterujemy za pomocą kontrolera:

  • aby podnieść kropkę, wychyl kontroler do tyłu
  • aby opuścić kropkę, wychyl kontroler do przodu

Kiedy punkt jest zielony, oznacza to, że jesteś w obrębie toru. Kiedy czerwony, jesteś poza nim.

Jeżeli zbyt długo pozostaniesz poza torem, minigra zakończy się niepowodzeniem, ale możesz podjąć się tylu prób, ilu tylko potrzebujesz.

W miarę gry, zwierzę będzie podchodzić coraz bliżej Jina, aż w końcu da się pogłaskać i nakarmić. To wieńczy minigrę i nagradza cię bonusami opisanymi poniżej.


Nagrody

Każdy rodzaj sanktuarium wiąże się ze zdobyciem i ulepszeniem innego talizmanu. Pierwsza styczność z danym sanktuarium sprawia, że otrzymujemy talizman, a kolejne ulepszają jego działanie. Oto szczegóły:

  • sanktuarium kotów - talizman Tropienia Nekomy - możliwość rzucenia kunaiem w trakcie serii skytobójstw
  • sanktuarium jeleni - talizman Widzenia Sugaru - możliwość wystrzelenia do trzech strzał na raz, o ile masz zapas
  • sanktuarium małp - talizman Ochrony Mashiry - każde leczenie chwilowo wydłuża czas na perfekcyjne parowanie i perfekcyjny unik, ale leczenie kosztuje o 1 pkt. Hartu Ducha więcej

Każde kolejne ukończone sanktuarium danego rodzaju ulepsza związany z nim talizman - po szczegóły ulepszeń udaj się na strony konkretnych talizmanów.

Pamiętaj, że aby bonusy z talizmanu z sanktuarium były aktywne, musisz go wyposażyć, tak jak każdy inny talizman.

Spis treści: Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - poradnik do dodatku

Zobacz także