Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Geralt może pogłaskać Płotkę dzięki next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3

Najważniejsza zmiana.

Ulepszona grafika i poprawiona rozgrywka to nic w obliczu jednej z ukrytych funkcji w next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3. Geralt może teraz pogłaskać i poklepać płotkę niczym Arthur Morgan z RDR2.

Deweloperzy już przed premierą zapowiadali, że nie wszystkie nowości znajdą się w oficjalnym opisie aktualizacji - właśnie po to, by gracze odkryli je sami i mieli niespodziankę. Aby pogłaskać wiernego konia wiedźmina, należy przytrzymać przycisk skoku, stojąc blisko Płotki.

Nowinka była o tyle trudna do odkrycia, że podpowiedź odnośnie głaskania nie pojawia się w kontekstowym menu interakcji w prawym dolnym rogu. Najwidoczniej więc ktoś znalazł to przez przypadek, ale nowa możliwość jest już powierdzona przez Radka Grabowskiego z CD Projekt Red, odpowiedzialnego za globalny PR.

Głaskanie to nie wszystko. Oto inne nowości związane z Płotką i dodane w next-genowej aktualizacji:

  • Płotka może się teraz cofać (wcześniej możliwa była tylko jazda do przodu)
  • Koń podnosi głowę, kiedy znajdzie się w odpowiednio głębokiej wodzie
  • Płotka może wykonać kopnięcie tylnymi nogami. Z naszych eksperymentów wynika, że należy spojrzeć do tyłu i nacisnąć przycisk przywołania konia (np. 2x lewy analog na kontrolerze). Niestety kopniakiem nie można raczej zadać wrogom obrażeń

Update odświeżający Wiedźmina 3 zadebiutował wczoraj i choć na konsolach wydaje się działać w porządku, gracze na PC mierzą się z poważnymi problemami. CD Projekt wie o kłopotach i stara się je rozwiązać.

Read this next