Skip to main content

Geoff Keighley tonuje oczekiwania przed Summer Game Fest

Głównie zapowiedziane już gry.

Summer Game Fest potrwa dwie godziny, ale skupi się głównie na zapowiedzianych już tytułach i lepiej nie nastawiać się na wielkie zapowiedzi - ostrzega sam organizator imprezy, Geoff Keighley.

Ten przygotowuje się obecnie do prezentacji, która odbędzie się w najbliższy piątek, 7 czerwca. Start o godzinie 23:00 polskiego czasu. Wczoraj popularny prezenter pojawił się za to w transmisji na żywo w serwisie Twitch, gdzie odpowiadał na pytania.

„Zobaczycie podczas pokazu, że naprawdę staraliśmy się zaplanować kilka nieoczekiwanych rzeczy od mniejszych zespołów i niezależnych studiów, obok wielkich hitów i licencji, które również pojawią się w programie” - zapewnił Keighley.

Brzmi dobrze, ale następnie organizator przeszedł do tonowania oczekiwań: „Myślę, że tego lata będzie ogólnie nieco spokojniej, jeśli chodzi o szalone, nowe ogłoszenia, szokujące niespodzianki i tego typu rzeczy” - dodał.

Zobacz na YouTube

„By ustalić pewne oczekiwania: z pewnością pojawią się zapowiedzi, ale pokaz w dużej mierze koncentruje się na nowościach na temat istniejących gier” - mówił. Jak dodał, większe niespodzianki zarezerwowane są na grudniowe The Game Awards.

„Ujawnimy nowe rzeczy, które pojawią się później w tym roku, ale nie jest to prezentacja, który ma wiele zapowiedzi w stylu tych na 2026 lub 2027 rok, czy teasery gier, które ukażą się za wiele lat. Każda impreza jest inna, ale właśnie to chciałbym powiedzieć w ramach ustalenia oczekiwań” - ostrzegł.

Są nawet konkrety

Keighley oficjalnie podał nawet kilka tytułów gier, które z pewnością nie pojawią się podczas transmisji:

  • Grand Theft Auto 6
  • Kingdom Hearts 4
  • The Wolf Among Us 2
  • Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Jednocześnie potwierdził niektóre z tych, które na pewno zobaczymy:

  • Palworld
  • Metaphor: ReFantazio
  • Monster Hunter Wilds.

Zobacz także