Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Geoff Keighley nie chce więcej wybryków na scenie. Game Awards zaostrzy ochronę

Będzie też mniej „światowych premier”.

Dwa ostatnie wydarzenia organizowane przez Geoffa Keighleya obejmowały „wizyty” nieproszonych gości na scenie. Popularny prezenter chce zaostrzyć ochronę na nadchodzącym The Game Awards, by sytuacja się nie powtórzyła.

Zarówno ubiegłoroczne The Game Awards 2022, jak i tegoroczny Gamescom Opening Night Live „wyróżniły” się żartownisiami. Jeden odbierał nagrodę dla Elden Ring, drugi - ekspert w temacie - chciał zapytać o GTA 6. Ostatecznie wyszło raczej zabawnie, ale mogło być przecież całkiem niebezpiecznie, gdyby zamiary tych osób były inne.

Keighley zapewniał więc podczas niedawnej sesji pytań i odpowiedzi w serwisie Twitch, że przemyślał temat. Nie chciał jednak zdradzić konkretów, by nie oferować potencjalnych wskazówek.

- Zdecydowanie mamy plany [na wzmocnienie ochrony] i staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo mojej osobie, ale także wszystkim oglądającym, publiczności, osobom uczestniczącym w programie i innym - zapewnił. - To na pewno coś, o czym myślimy. Doceniamy też troskę.

- Uwierzcie, ze to dla nas jeden z priorytetów, ale chcemy również zorganizować wspaniały pokaz, które celebruje gry i naszą miłość do nich, o czym także należy pamiętać - dodał Keighley.

Wspomniana sesja pytań i odpowiedzi poruszyła także szereg innych tematów. Dowiadujemy się na przykład, że nadchodząca odsłona w mniejszym stopniu postawi na plansze z napisem „World Premiere” przed prezentacją trailerów, co w ostatnich latach stało się raczej źródłem żartów.

Keighley zgodził się, że słowo „premiera” nie do końca wyjaśnia, o co dokładnie chodzi. - Pierwsza rozgrywka? Ogłoszenie? Wszystko traktujemy teraz jako świetne treści z gier - wyjaśnił. - Nie chcę podawać liczb, bo rozniosą się po internecie... ale zawartość i długość trwania będzie zapewne zbliżona do poprzednich odsłon.

Inny problem: dlaczego Dave the Diver nominowano w kategorii dla najlepszej gry niezależnej, jeśli za grą stoi Nexon, koreański gigant wydawniczy?

- Dobre pytanie - zgodził się prezenter. - Niezależność może oznaczać różne rzeczy i jest to szerokie pojęcie. Można się spierać, czy niezależność oznacza budżet, źródło finansowania, rozmiar zespołu? A może swego rodzaj niezależny duch gry, a więc mniejszą grę, która czymś się wyróżnia?

- To naprawdę skomplikowana rzecz do rozgryzienia i objęcia ścisłymi zasadami, więc pozwalamy ludziom kierować się ich własnym osądem, a my możemy się z tym zgadzać lub nie - ciągnął Keighley, podając także przykład Dredge w tej samej kategorii, wydanego przez Team17. Z drugiej strony jest wielkie Baldur's Gate 3, które takiego wsparcia nie posiadało.

The Game Awards 2023 rozpocznie się w nocy z 7 na 8 grudnia, o godzinie 1:30 polskiego czasu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze