Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Generator map do Valheim pozwala stworzyć idealny świat

Wystarczy ziarno.

W sieci jest dostępny darmowy i prosty w obsłudze generator, a jednocześnie analizator map do Valheim. Wprowadzając odpowiedni kod, gracze poznają wszystkie szczegóły świata, na którym aktualnie przebywają, ale mogą też stworzyć idealną krainę.

Aby skorzystać z Valheim World Generator, wystarczy udać się na specjalną stronę. Niestety narzędzie nie działa na urządzeniach mobilnych.

Generowanie losowego świata odbywa się po kliknięciu przycisku „Random”. Każdą „wyprodukowaną” mapę łatwo przeniesiemy do gry, kopiując tzw. seed ze strony i wprowadzając kod w Valheim.

Valheim World Generator pokazuje wszystkie ważne informacje

Użytkownicy mogą też odkryć wszystkie lokacje na serwerze, na którym przebywają. W tym przypadku również wystarczy skopiować seed, wprowadzić do generatora i kliknąć „Go”.

Twórca - podpisujący się na forum Reddit pseudonimem wd40bomber7 - zadbał o szereg dodatkowych opcji, które można na życzenie pokazywać lub ukrywać na mapie. Gracze przekonają się, gdzie dokładnie znajdą bossów, kupca, krypty czy jaskinie.

Aktualnie nie można sobie zażyczyć mapy spełniającej konkretne warunki - np. bossów umieszczonych blisko punktu startowego - ale nic nie stoi na przeszkodzie, by generować kolejne propozycje i szukać najlepszej.

Autor ostrzega, że generowanie mapy może sprawiać problemy słabszym komputerom. Nawet na silniejszych PC proces trwa dłuższą chwilę.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze