Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FTC wycofuje się z batalii sądowych przeciwko Microsoftowi

Regulator zgodził się na odwołanie sierpniowej rozprawy.

Amerykańska Federalna Komisja Handlu zgodziła się na odwołanie planowanego na sierpień kolejnego procesu przeciwko Microsoftowi w sprawie przejęcia Activision. Wygląda na to, że regulator gotowy jest na zawarcie ugody z producentem Xboxa.

Jak informuje serwis IGN, Microsoft złożył kilka dni temu wniosek o wstrzymanie postępowania, na co FTC zgodziło się bez żadnych obiekcji. Najprawdopodobniej oznacza to, że FTC - jeszcze - nieoficjalnie wyraziło zgodę na przejęcie Activision. Działanie regulatorów jest wynikiem niedawnego wyroku sądowego, odrzucającego wniosek FTC o wydanie nakazu wstrzymania transakcji. Wyrok podtrzymał potem sąd apelacyjny.

Obecnie Microsoft musi jeszcze przekonać do fuzji Brytyjczyków z Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Europejski regulator również postanowił wycofać się z prób zablokowania transakcji na drodze sądowej i wspólnie ze stronami transakcji przebudować umowę w taki sposób, aby nie wzbudzała wątpliwości urzędu.

CMA ogłosiło niedawno, że przesunęła termin wydania ostatecznej decyzji do 29 sierpnia, po czym brytyjski Trybunał Apelacyjny ds. Konkurencji przyznał Microsoftowi jeszcze dodatkowe dwa miesiące na złożenie ewentualnego odwołania od decyzji regulatora. Microsoft i Activision natomiast przedłużyły termin finalizacji umowy do 18 października.

Przypomnijmy, że fuzja Activision i Microsoft to jedno z największych przejęć w historii branży gier i jej wartość oceniana jest na 69 miliardów dolarów. Jednym z głównych argumentów przeciwko transakcji były podnoszone przez Sony zastrzeżenia co do kwestii ekskluzywności serii Call of Duty. Producent PlayStation twierdził, że kultowa seria strzelanek cieszy się niedoścignioną w całej branży popularnością i gdyby stała się tytułem ekskluzywnym Xboxa, to znacznie osłabiłoby to sprzedaż konsol Japończyków.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze