Skip to main content

FromSoftware wie, że gracze chcą więcej rozgrywki w trybie współpracy. Studio rozważy to w przyszłych grach

System kooperacji w Elden Ring miał być „bardziej swobodny”.

Hidekata Miyazaki - szef studia FromSoftware - doskonale rozumie, że gracze chcą możliwości pełnego przechodzenia jego gier w trybie współpracy. Chociaż Elden Ring uczynił rozgrywkę w kooperacji łatwiejszą od np. serii Dark Souls, to deweloper zdecydowanie rozważy uproszczenie stworzonego systemu jeszcze bardziej.

Z twórcą miał okazję rozmawiać serwis PC Gamer, którego redaktorzy odwiedzili niedawno siedzibę studia w Tokio. Jedno z pytań podczas wywiadu dotyczyło dodania do gier pełnej rozgrywki w trybie kooperacji. Dziennikarze zauważyli, że umożliwiająca tego typu zabawę modyfikacja do Elden Ring jest obecnie jednym z najczęściej pobieranych plików w serwisie Nexusmods.

Możliwość przejścia całej gry razem zdecydowanie nie jest czymś, czemu jesteśmy jednoznacznie przeciwni albo co bagatelizujemy” - powiedział Miyazaki. „Jeśli chodzi o tę kwestię, to w Elden Ring chcieliśmy, żeby rozgrywka w kooperacji miała po prostu luźny i bardziej swobodny styl. Gracz dołącza do rozgrywki, pomaga pokonać bossa i się rozłącza. Nie nakłada to na gracza żadnych technicznych ograniczeń, jedynie w pewnym sensie pomaga się na chwilę skupić, a potem przejść do innych rzeczy”.

Zobacz na YouTube

To nie tak, że nie dostrzegamy innych sposobów na zabawę ze znajomymi. Pełny tryb kooperacji zdecydowanie nie jest czymś, czego absolutnie nie będziemy rozważać w naszych przyszłych grach” - podsumowuje deweloper. Przypomnijmy, że nie do końca oczywisty tryb współpracy jest jednym z charakterystycznych elementów gier FromSoftware.

Przykładowo w Elden Ring gracze nie łączą się przez klasyczne lobby - zamiast tego chętna do pomocy osoba może zostawić w wyznaczonych do tego obszarach specjalny znak informujący o ofercie pomocy. Ten następnie pojawi się też u innych graczy podłączonych do tej samej sesji, aby mogli w razie problemów podczas starcia przyzwać wsparcie - o ile posiadają zapas potrzebnych do tego przedmiotów.

Zobacz także