Skip to main content

Fortnite - Przyczepna Rękawica: gdzie znaleźć linkę z hakiem

Odpowiednik sieci Spider-Mana.

Przyczepne Rękawice to nowy przedmiot dodany do Fortnite w 3. sezonie 3. rozdziału. Pozwalają one w szybkim tempie przemierzać mapę.

Gadżet działa bardzo podobnie do sieci Spider-Mana, które jeszcze niedawno można było znaleźć w Fortnite - choć są pewne różnice.

Poniżej dowiesz się, gdzie znaleźć linkę z hakiem oraz jak używać rękawic.


Na tej stronie:


Gdzie są Przyczepne Rękawice

Możesz zdobyć rękawicę albo poprzez eliminację gracza, króry miał ją w ekwipinku, albo poprzez udanie się do jednej z 10 lokacji, w których możesz je znaleźć.

Przyczepne Rękawice znajdziesz w specjalnych różowych skrzynkach w przystankach, które przypominają dźwig.

Przystanki te znajdują się w następujących miejscach:

  • Na północny wschód od Kanionu Kamienic
  • Na północ od Stacji Synaptycznej
  • Na południowy zachód od Lepkiego Lasku
  • Na północ od Kamienistego Kina
  • Na wschód od Wykrzywionych Wież
  • Pomiędzy wschodnimi wyspami nad Jonesowiskiem
  • Na wschód od Daily Bugle
  • Na wschód od Szemranych Szyb
  • Na północny zachód od Trocinowego Tartaku
  • Wewnątrz Jaskini Ubawu

Każdy przystanek zawiera wiele różowych skrzynek z narzędziami, ale w ekwipunku możesz mieć tylko jedną Przyczepną Rękawicę.

Wiele rękawic w jednym miejscu przyda się jednak, kiedy grasz w drużynie, lub jeśli przeciwnik dotrze do stacji pierwszy.

Warto też otwierać różowe skrzynki, nawet jeśli masz już rękawicę, bo znajdziesz w nich amunicję.


Jak używać linki z hakiem

Aby użyć Przyczepnej Rękawicy w Fortnite, przełącz się na nią w ekwipunku, a następnie wyceluj w miejsce, w które chcesz się przyczepić i przytrzymaj ten sam przycisk, którego używasz do strzelania z broni. To wystrzeli cię do zaznaczonego miejsca, a podczas huśtania się możesz oddać kolejny strzał, dopóki nie skończy ci się „amunicja”.

Nie możesz chwytać się każdego elementu otoczenia, więc zwracaj uwagę na pojawiające się białe kółko wskazujące miejsca, w których możesz używać chwytaka.

Nawet jeśli dotkniesz ziemi podczas huśtania się, będziesz się dalej poruszał, o ile nabrałeś odpowiedniego rozpędu. Możesz nawet kontynuować huśtanie się po wylądowaniu na ziemi, jeśli w ciągu kilku sekund chwycisz się czegoś.

Po zakończeniu huśtania się lub zbyt długim przebywaniu na ziemi, Przyczepna Rękawica przejdzie w fazę odnawiania. Im dłużej korzystałeś z chwytaka, tym dłuższy będzie czas odnowienia.

W danym momencie możesz trzymać tylko jedną rękawicę i nie możesz już zbierać do niej „amunicji”. Jeśli znajdziesz inną, musisz po prostu porzucić tę, którą masz aktualnie w ekwipunku.

Rękawica jest przydatna nie tylko do pokonywania dużych odległości na wyspie. Możesz jej też używać do przyciągania przedmiotów z dużych odległości lub z niewygodnych miejsc. Możesz to robić tak często, jak chcesz, ponieważ nie ma wtedy okresu odnowienia.

Spis treści: Fortnite - rozdział 3, sezon 3: poradnik i najlepsze porady

Zobacz także