Skip to main content

Fortnite bez budowania - zaskakujący start 2. sezonu 3. rozdziału

Przynajmniej na tydzień.

Ku zaskoczeniu fanów Fortnite, na start 2. sezonu 3. rozdziału, Epic Games tymczasowo usunęło możliwość budowania z domyślnego, publicznego trybu battle royale. To jeden z najważniejszych elementów gry, wyróżniający produkcję na tle konkurencji.

Deweloperzy nie informują, kiedy wróci budowanie, jednak przeszukujący pliki gry dataminerzy - jak Xypex - twierdzą, że nowe zasady będą obowiązywać tylko przez tydzień. Budowanie wciąż jest dostępne na arenie oraz na playlistach rywalizacyjnych.

W ramach sezonu Rebelia wprowadzono kilka nowości, które rekompensują brak możliwości stawiania konstrukcji, zmieniając nieco balans gry. Przede wszystkim gracze dysponują teraz tzw. Nadsłoną, czyli tarczą, która jako pierwsza przyjmuje obrażenia, a dodatkowo odnawia się z czasem (jak chociażby w serii Halo).

Przecieki mówiły co prawda o możliwości pojawienia się specjalnego trybu bez budowania, ale nikt nie spodziewał się wyłączenia go w domyślnej rozgrywce

Postacie są też nieco sprawniejsze fizycznie. Domyślna prędkość poruszania się jest większa, a dodatkowo można skorzystać z taktycznego sprintu (znanego z kolei chociażby z CoD Warzone). Po raz pierwszy w historii Fortnite, gracze mogą się też chwytać krawędzi i na nie wspinać.

Do battle royale dodano też możliwość zbudowania sobie pancernego busa bojowego, nowe bronie oraz - jakżeby inaczej - świeży Karnet Bojowy. Jego płatna wersja pozwoli odblokować m.in. skin Doktora Strange'a, a także znanego fanom Spider-Mana Prowlera.

Przypominamy, że jeśli zdecydujecie się kupić V-dolce na nowy karnet - lub cokolwiek innego - wszystkie środki zostaną przekazane organizacjom pomagającym ogarniętej wojną Ukrainie.

Zobacz także