Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite Battle Royale za darmo dla wszystkich

Od 26 września.

Deweloperzy z Epic Games poinformowali dziś, że tryb Battle Royale z gry Fortnite będzie udostępniany na PS4, Xbox One i PC jako oddzielny, zupełnie bezpłatny produkt - już od 26 września.

Twórcy zaznaczają, że w przyszłości mogą wprowadzić do gry kosmetyczne mikropłatności.

Testowa wersja trybu trafiła do gry w ubiegłym tygodniu. Nowy rodzaj zabawy wzorowany jest - jak jasno wskazuje nazwa - na formule rozgrywki zwanej battle royale. Zapoczątkowany przez modyfikacje gier z serii Arma typ rywalizacji został spopularyzowany przede wszystkim po premierze PlayerUnknown's Battlegrounds.

Battle Royale oferuje inną rozgrywkę niż podstawowa wersja Fortnite - nie przeniesiemy więc postaci czy ekwipunku, co zaburzyłoby podstawy rozgrywki, która w założeniach oferuje równy start dla wszystkich na początku każdego meczu.

Na jedną mapę trafia w sumie setka graczy, by zająć się poszukiwaniem broni i zasobów, a także eliminowaniem pozostałych. Zwycięża ten, kto pozostanie na polu bitwy jako ostatni.

Wczesna wersja podstawowego Fortnite jest obecnie płatna, chociaż finalna gra będzie darmowa. W głównym trybie zajmujemy się kooperacyjnym budowaniem fortów i walką z mutantami.

Komentarze