Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fool's Theory nowym studiem weteranów z CD Projekt RED

Trwają prace nad pierwszym projektem.

Fool's Theory to nowe studio założone przez weteranów z CD Projekt RED. Zespół nawiązał współpracę z IMGN.pro - odpowiedzialnym za produkcję Kholat. Rozpoczęto już prace nad pierwszą grą.

Dwóm-Twarzom by się spodobało

Na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele na temat debiutanckiego projektu. Licznik na oficjalnej stronie IMGN.pro sugeruje, że szczegóły poznamy w połowie sierpnia.

„Gra będzie śmiałym połączeniem różnych gatunków przedstawiajcych akcję w rzucie izometrycznym” - czytamy w informacji prasowej.

Poza tym, podkreślono, że tytuł „przełamie pewne utarte schematy”. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4.

Fool's Theory zostało założone przez Jakuba Rokosza, który pracował między innymi nad dwiema ostatnimi odsłonami serii Wiedźmin - pełnił rolę starszego projektanta misji.

Inni byli pracownicy CD Projekt RED wchodzący w skład studia to Karolina Kuzia - także odpowiedzialna za projektowanie zadań w Wiedźminie 2 i Dzikim Gonie - oraz Bartosz Bigaj (programista rozgrywki w Wiedźminie 3) i Rafał Jarczewski (programista rozgrywki w Dzikim Gonie, który współpracował także przy niezależnej grze Hard West innego polskiego zespołu - Creative Forge).

Wreszcie, do Fool's Theory dołączył także Krzysztof Mąka z Creative Forge, odpowiedzialny za projekty poziomów w strategii Hard West oraz grze RTS Ancient Space.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Komentarze