Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FlatOut 4: Total Insanity w marcu trafi na PS4 i Xbox One

Jest też nowy zwiastun.

Przedstawiciele firm PQube i Bigben Interactive ujawnili przybliżoną datę premiery wyścigowego FlatOut 4: Total Insanity. Gra ukaże się w marcu na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W rozesłanej do mediów informacji prasowej zabrakło wzmianki o wersji PC. To o tyle dziwne, że przy zapowiedzi tytułu obiecywano, że zostanie wydany także na komputerach osobistych. Nie można jednak wykluczyć, że plany w tej kwestii uległy zmianie.

Jednocześnie opublikowano nowy zwiastun gry. W krótkim - trwającym niespełna minutę - materiale pokazano fragmenty rozgrywki. Ujęcia przedstawiają między innymi zwykłe wyścigi, walkę na torach i efektowne sztuczki.

We FlatOut 4: Total Insanity pojawi się 27 zróżnicowanych aut. Każdy pojazd będzie można dostosować do własnych preferencji, ale szczegółów na ten temat na razie nie podano. Do tego 20 tras umiejscowionych w podatnym na zniszczenia środowisku.

W grze powrócą tradycyjne wyścigi, próby czasowe oraz tryb kaskaderski. W ostatnim będziemy mogli wykonywać sztuczki, których łącznie dostępnych ma być dwanaście - sześć nowych i tyle samo odświeżonych trików z poprzednich części.

Twórcy przygotowują również wariant areny, oferujący trzy opcje rozgrywki - klasyczny deathmatch (celem jest zniszczenie wszystkich oponentów), capture the flag (przechwytywanie flagi) oraz survivor (przetrwanie).

Nowością będzie tryb Assault, w którym kierowane pojazdy mają być wyposażone w broń. Korzystając ze zróżnicowanego arsenału, spowolnimy przeciwników lub wyeliminujemy oponentów z rywalizacji.

Nie zabraknie także możliwości zabawy z innymi graczami - dla maksymalnie ośmiu osób przez sieć oraz lokalnie, przy jednej konsoli.

FlatOut 4: Total Insanity będzie pierwszą odsłoną cyklu, nad którą nie pracuje studio Bugbear Entertainment. Za projekt odpowiada francuskie Kylotonn Entertainment, które na koncie ma między innymi serię Bet on Soldier, a także Motorcycle Club i WRC 6.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze