Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firma sprzedająca kolorowe panele do PS5 wkrótce zakończy działalność

Sony zgłosiło skargę.

Firma zajmująca się sprzedażą nieoficjalnych płyt bocznych do PS5 w różnych kolorach musi wycofać się z rynku, a także anulować dotychczasowe zamówienia przedpremierowe. Sony podjęło czynności prawne, zgłaszając skargę na stronę PlateStation5.com.

Jak informuje VGC, serwis został już zmuszony do zmiany nazwy przez naruszenie znaku towarowego japońskiej korporacji. Twórcy zdecydowali się na CustomizeMyPlates.

Prawnicy Sony twierdzą też jednak, że boczne płyty PS5 również są własnością intelektualną producenta konsol. PlateStation otrzymało więc informację, że jeżeli firma będzie kontynuować sprzedaż i dystrybucję paneli na terenie jakiegokolwiek kraju, sprawa zakończy się w sądzie.

Strona wciąż działa, ale wygląda na to, że nie na długo

„Jesteśmy tą sytuacją ekstremalnie zawiedzeni, ale nie mamy żadnej innej opcji” - twierdzi przedstawiciel CustomizeMyPlates w mailu do VGC.

Wszystkie zamówienia przedpremierowe na płyty anulowano, zwracając klientom pieniądze. Firma twierdzi, że będzie od teraz ostrożniej podchodzić do kwestii prawnych regulacji znaków towarowych.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze