Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firewatch, Ronin, EITR i inne - nowe zwiastuny gier niezależnych

Na PlayStation 4 i (często) PC.

Sony zaprezentowało cztery produkcje wydawane przez Devolver Digital, które trafią w nadchodzących miesiącach na konsole PlayStation 4.

Pierwsza z gier to brutalna bijatyka w 2D, zatytułowana Mother Russia Bleeds. Kooperacyjny tytuł stawia na alternatywną historię Związku Radzieckiego. Wcielamy się w uwięzionych wojowników ulicznych, walczących z opresją. Prawie jak Franko.

Cover image for YouTube videoMother Russia Bleeds - Gameplay Trailer

Druga produkcja - EITR - inspirowana jest mitologią nordycką. Wcielamy się w tarczowniczkę jednego z klanów, lecz z naszego losu zakpił sobie sam Loki, uniemożliwiając wypełnienie przeznaczenia. Musimy więc zwiedzić dziewięć światów połączonych przez Yggdrasil i odkryć tajemnicę swojego losu.

Cover image for YouTube videoEITR - Gameplay Trailer

Kolejna gra to Ronin - dobrze już znana i dostępna na PC, od polskiego twórcy niezależnego - Tomasza Wacławka. Tytuł łączy koncept walki z Transistor ze skradaniem, skakaniem i grafiką z Gunpoint, dodając do tego turową mechanikę i szczyptę Mark of the Ninja. Akcję obserwujemy z boku, w 2D.

Cover image for YouTube videoRONIN: Turn-Based Action Platformer

Ostania pozycja na liście od Devolver to kolorowe Crossing Souls. Sfinansowana na Kickstarterze produkcja RPG stawia na eksplorację, rozwiązywanie zagadek i powstrzymanie wojny pomiędzy światami.

Cover image for YouTube videoCrossing Souls - Announcement Trailer

Ogłoszono także, że Firewatch zaliczy konsolowy debiut na PlayStation 4. Bohaterem gry jest obserwator ostrzegający przed pożarami lasów w stanie Wyoming. Za pomocą radia kontaktuje się jedynie ze swoją przełożoną. Gra zmierza też na PC.

Cover image for YouTube videoFirewatch - E3 2015 | PS4

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze