Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 14 wkrótce wróci do sprzedaży

W planach nowe serwery.

Square Enix ogłosiło, że Final Fantasy 14 wróci do sprzedaży jeszcze w styczniu.

Przypomnijmy: po premierze dodatku Endwalker napływ graczy i obciążenie serwerów było tak duże, że twórcy zdecydowali się tymczasowo wstrzymać rozprowadzanie gry w sklepach.

Teraz reżyser Naoki Yoshida wyjaśnia we wpisie na oficjalnym blogu, że powrót zaplanowano na 25 stycznia. Jeśli jednak ponownie pojawią się wyjątkowo długie kolejki logowania, decyzja może zostać cofnięta.

Zobacz na YouTube

Na razie nie wraca także możliwość dołączania do zabawy na darmowych kontach testowych. Ta funkcja zostanie przywrócona, gdy deweloperzy uznają, że infrastruktura jest już odpowiednio stabilna.

Yoshida zaoferował także szereg informacji na temat planowanych serwerów. 25 stycznia własny region otrzyma Ocenia, włącznie z darmowym transferem postaci. Ta opcja - już płatna - zostanie też przywrócona w pozostałych regionach, od 26 stycznia.

Po opóźnieniach wywołanych przez pandemię, obecne plany zakładają, że Japonia i Europa otrzymają nowe światy w lipcu 2022 roku, a Ameryka - w sierpnia, w dwóch fazach. Wszystko to powinno pomóc w poradzeniu sobie z kolejkami, które nadal potrafią być dość długie.

W przyszłym miesiącu na blogu ukaże się kolejny wpis, tym razem poświęcony nowym treściom, jakie planują deweloperzy.

Read this next