Skip to main content

Film „Mario Bros.” ma być hitem. Prognozy wskazują na świetne otwarcie

Animacja zadebiutuje 5 kwietnia.

Niedługo do kin - choć nie w Polsce - zawita film animowany „The Super Mario Bros. Movie”, który prawdopodobnie stanie się światowym hitem. Pierwsze analizy ekspertów wskazują na świetne otwarcie.

Debiut produkcji odbędzie się 5 kwietnia, czyli tuż przed Wielkanocą, co tylko zadziała na korzyść obrazu, ponieważ więcej osób będzie miało czas pójść do kina. Polacy niestety nie dostąpią tego zaszczytu, bo „Mario Bros.” zawita u nas dopiero 26 maja. Biorąc pod uwagę dużą oglądalność każdego z opublikowanych do tej pory zwiastunów i materiałów, producenci sądzą, że animacja przyciągnie rzesze fanów.

Według prognoz redakcji Deadline, film zarobi około 85-90 milionów dolarów na rynku amerykańskim w ciągu pierwszych pięciu dni. Eksperci zaznaczają jednak, że przekroczenie bariery 100 milionów również nie będzie zaskoczeniem. To oznaczałoby, że tytuł zwróci się w bardzo krótkim czasie, ponieważ wydano na niego około 50 milionów dolarów. Z raportu wynika także, że na seans wybiorą się głównie rodziny z dziećmi oraz gracze powyżej 25. roku życia.

Filmowe przygody Mario i Luigiego zapowiadają się znakomicieZobacz na YouTube

Co ciekawe, rekord otwarcia na rynku USA w okresie wielkanocnym wciąż należy do widowiska „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Film w reżyserii Zacka Snydera w 2016 roku przyniósł 181 milionów dolarów.

W „The Super Mario Bros. Movie” nie zbraknie odniesień do popularnych gier z serii. Zobaczymy więc bitwę z pojazdami w stylu Mario Kart, oczywiście na mapie Rainbow Road. Dodatkowo pomocny Toad nie rozstanie się z charakterystycznym plecaczkiem, przypominającym nieco Captain Toad Treasure Tracker na Nintendo 3DS oraz Switch.

Read this next