Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 21 na PS5 i Xbox Series X/S ukaże się w grudniu

W planach darmowy upgrade.
  • FIFA 21 na PS5 i Xbox Series X/S trafi 4 grudnia
  • Do momentu premiery grę na nowych konsolach gra zadziała we wstecznej kompatybilności

Przedstawiciele EA Sports poinformowali, że FIFA 21 na PS5 i Xbox Series X/S ukaże się 4 grudnia. Na razie gra dostępna jest na PC oraz konsolach obecnej generacji.

Firma nadal nie ujawniła jednak szczegółów na temat wydania zmierzającego na nowe platformy. Koncern obiecuje jedynie, że detale o funkcjach tytułu na nadchodzące urządzenia przedstawi „w najbliższych tygodniach”.

EA Sports przypomniało jednocześnie, że nabywcy FIFA 21 na PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade do wersji na konsole następnej generacji - wystarczy pobrać stosowną aktualizację z platform dystrybucji cyfrowych Sony i Microsoftu.

W przypadku wydań pudełkowych, wymagane będzie umieszczenie płyty w napędzie na czas zabawy. Nie wykluczono też ulepszenia dla nabywców fizycznej edycji tytułu, ale posiadających Xbox Series S lub PS5 bez czytnika - Electronic Arts zachęca do kontaktu z pomocą techniczną.

Na platformy następnej generacji przeniesiemy jedynie postępy z trybów Ultimate Team i Volta. Zabraknie opcji zaimportowania zapisów rozgrywki z pozostałych wariantów, w tym kariery i Sezonów.

Do momentu debiutu na nowych konsolach, FIFA 21 zadziała we wstecznej kompatybilności - na PS5 uruchomi się wersja z PS4 Pro, a na Xbox Series X i Xbox Series S edycje z odpowiednio Xbox One X i Xbox One S.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze