Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven powraca. To już 12 edycja wydarzenia

Największa tego typu impreza w Polsce.

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven powraca z już dwunastą edycją wydarzenia. Organizatorzy ponownie zapraszają do Warszawy wszystkich miłośników elektronicznej rozrywki na trzy dni wykładów, paneli dyskusyjnych oraz spotkań ze specjalnymi gośćmi.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 7 - 9 czerwca na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Festiwal to przede wszystkim unikalny klimat, w którym doskonale odnajdą się gracze i osoby pamiętające czasy pierwszych komputerów 8 i 16 bit, klasycznych komiksów i planszówek oraz szeroko pojętych klimatów retro.

Cover image for YouTube videoPixel Heaven Games & Pop Culture Festival 2023 Official Aftermovie
Podsumowanie zeszłorocznej edycji imprezy

Na ten moment swój udział w wydarzeniu potwierdziła czwórka weteranów branży gier, z którymi spotkać się będą mogli odwiedzający Pixel Heaven. Na festiwal przybędą m.in. Simon Butler, który w czasie swojej kariery pracował nad ponad 300 tytułami, współzałożyciel studia Sensible Software Jon „Jops” Hare, autor gry Saboteur Clive Townsend oraz fiński programista Jussi Koskela, twórca kultowej serii Deluxe Ski Jump.

Na oficjalnej stronie wydarzenia można już dokonać rejestracji i zakupu biletów na cały weekend lub jeden wybrany dzień. Oprócz wspomnianych wyżej elementów, podczas wydarzenia odbędzie się gala przyznania prestiżowych nagród Intel Pixel Awards Europe 2024 dla najlepszych twórców gier niezależnych oraz targi Gamedev & Creative Careers Expo, na których będzie można nawiązać kontakty z potencjalnymi szkołami, pracodawcami i współpracownikami sektorów kreatywnych.

Eurogamer.pl jest głównym partnerem medialnym wydarzenia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze