Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farathan to „polski Gothic” - nowy gameplay pokazuje postępy w pracach

Niezależne RPG.

Farathan to powstające od jakiegoś czasu niezależne RPG, którego twórcy nie ukrywają inspiracji serią Gothic. Autorzy opublikowali materiał, który pokazuje najnowsze postępy w rozwoju projektu.

Nad produkcją pracuje zespół składający się tylko z dwóch osób. Deweloperzy nie ukrywają, że pozycja jest niskobudżetowa, choć starają się zapewnić jakość znaną z dużych produkcji od największych wydawców.

Akcję osadzono w świecie fantasy, ale bez elfów i krasnoludów. Wcielimy się w Eristana - syna cesarza, który przed laty zaginął bez wieści. W podróży do stolicy imperium, gdzie młodzieńca miano ukoronować na nowego władcę, herosa atakują orkowie. Udaje się przetrwać zasadzkę, choć bohater jest osłabiony.

Postać będzie niemalże bezbronna, co może budzić skojarzenie z Gothiciem, którym twórcy mocno się inspirują. Zaznaczają, że chcą odtworzyć uczucie, jakie towarzyszyło wielu graczom podczas eksploracji krain i odkrywaniu sekretów w serii studia Piranha Bytes.

Podobieństwa do kultowej serii o Bezimiennym można wychwycić w nowym gameplayu, w którym pokazano postępy w pracach nad jednym z miast, jakie odwiedzimy podczas przygody.

Twórcy obiecują nieliniową fabułę, na rozwój której wpłynie wybór stronnictwa - tak jak w Gothicu, pojawią się trzy gildie o różnych celach i zamiarach. Walka również jest wzorowana na rozwiązaniach zastosowanych w serii Piranha Bytes z trzema poziomami mistrzostwa dla każdej broni. Do tego duży świat do zwiedzania.

Aktualne plany zakładają, że wczesna wersja Farathan ukaże się 15 października w programie Early Access na Steamie, choć deweloperzy nie wykluczają, że mogą jeszcze przesunąć premierę na 2023 rok.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Farathan

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze