Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani śmieją się ze Stranger in Paradise: Final Fantasy Origin, a demo cały czas nie działa

Aktualizacja: Demo naprawione.

Aktualizacja: Deweloperzy poinformowali, że wersja demo gry została naprawiona. Jeśli mamy już pobraną próbną wersję, zostanie ona zaktualizowana, kiedy spróbujemy ją włączyć. Możemy potwierdzić, że problemy faktycznie zostały wyeliminowane.


Stranger in Paradise Final Fantasy Origin było jednym z najważniejszych elementów prezentacji Square Enix na targach E3, lecz pokaz nie poszedł zgodnie z planami japońskiej korporacji. Demo na PS5 nadal nie działa, a fani naśmiewają się z - między innymi - głównego bohatera.

Wraz z opublikowaniem materiałów wideo, na PlayStation 5 ruszyła dystrybucja wersji demonstracyjnej, które ma pozostać dostępne do 24 czerwca. Próby uruchomienia kończą się jednak błędem, a twórcy od ponad 17 godzin nie mogą poradzić sobie z problemem.

Niezbyt pozytywnie odebrany został także sam pokaz rozgrywki. Gracze szeroko nabijają się z wielu elementów, głównie z mało wyrazistego głównego bohatera oraz z faktu, że słowo „chaos” pada w materiale około dziesięć razy na minutę.

„Kierunek artystyczny, którego oczekiwałem i kierunek artystyczny, jaki dostałem” - komentuje youtuber DreamcastGuy, podkreślając podobieństwo postaci do Paula Walkera.

„Przepraszamy wszystkich, demo Stranger in Paradise nie działa na PS5, ponieważ konsola nie obsługuje wstecznej kompatybilności z PlayStation 3” - dodaje popularne konto satyryczne „Ex-CEO Kaz Hirai”, nawiązując do niskiego poziomu oprawy.

Inny użytkownik oferuje porównanie głównego bohatera do Eminema, włącznie z interesującym materiałem wideo. Warto włączyć dźwięk:

„Moje pierwsze myśli, gdy zobaczyłem ten komunikat przy próbie zagrania w Stranger in Paradise Final Fantasy Origin” - dodaje niejaki „The Other Guy”.

Poniżej zestawienie bohaterów, którego rzekomo wygląda lepiej niż to planowane przez Square Enix:

Twórcy Stranger in Paradise Final Fantasy Origin mają jeszcze dużo czasy na prace, ponieważ premierę zaplanowano na 2022 rok, na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze