Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fan odtworzył siedzibę Nintendo z XIX wieku - w ogrodzie

Wierna replika.
  • Jeden z fanów przygotował wierną replikę pierwszej siedziby Nintendo
  • Oryginalny budynek zburzono w 2004 roku

Francuski miłośnik Nintendo we własnym ogrodzie zbudował replikę pierwszej siedziby firmy z XIX wieku.

Fabrice Heilig na pomysł odtworzenia budynku wpadł, gdy uznał, że potrzebuje więcej miejsca na kolekcję przedmiotów związanych z japońskim koncernem. Początkowo zbierał głównie gry i gadżety, ale obecnie skupia się na kartach, które firma produkowała nim wkroczyła na rynek wirtualnej rozrywki.

Replika dziewiętnastowiecznej siedziby Nintendo (źródło: Before Mario)

Dziewiętnastowieczną siedzibę zburzono w 2004 roku, więc fan musiał bazować głównie na fotografiach. Ponadto w ustaleniu wymiarów pomogły mężczyźnie kamienne elementy z oryginalnej konstrukcji, wykorzystane w budowie nowego biurowca Nintendo.

Francuz wiernie odtworzył jednak tylko fasadę budynku. W przypadku wnętrza musiał improwizować ze względu na brak stosownych informacji, ale środek wykonał w stylistyce nawiązującej do japońskiej architektury. Na ścianach Heilig umieścił zbiory kart.

Należaca do Fabrice'a kolekcja kart Nintendo (źródło: Before Mario)

Proces budowy repliki pierwszej siedziby koncernu szczegółowo opisano na blogu Before Mario, gdzie opublikowano też szereg fotografii, które dokumentują różne etapy powstawania projektu.

Warto zaznaczyć, że choć Nintendo obecnie najbardziej znane jest z konsol i gier, firma została założona wiele lat przed powstaniem interaktywnej rozrywki - w 1889 roku. Początkowo zajmowała się tworzeniem kart hanafuda.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze