Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fałszywe konta zadawały pytania o Diablo 4? Gracze mają wątpliwości po sesji Q&A

Konta nieaktywne od lat albo świeżo założone.

Przy okazji niedawnego pokazu Future Games Show, deweloperzy Diablo 4 opublikowali nagranie z sesji pytań i odpowiedzi. Uwagę jednego z internautów zwróciło to, że pytania wydawały się dość „dziwne”. Postanowił sprawdzić konta, z których je wysłano i odkrył, że wiele z nich jest nieaktywnych od lat, a niektóre zostały założone tuż przed konferencją... albo zaraz po niej.

Tak więc Blizzard i Future Games Show wypuścili film »Deweloperzy Diablo 4 odpowiadają na WASZE pytania«, ale pytania wydawały się... dziwne. Na szczęście autorzy oznaczyli osoby, które je wysłały, wiec możemy łatwo je sprawdzić. Z pewnością nic nietypowego się tu nie dzieje...” - zaczął swój wątek niezależny deweloper Philtacular.

Zobacz także: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Za pierwszy przykład posłużyło pytanie od użytkownika Twittera EmmaRockz. „Cutscenki w D4 są cudowne, jak ważnym było, żeby dodać je do gry w takiej jakości?” - miał brzmieć tweet. Jak się okazuje, konto to wysłało w swojej historii tylko jednego Tweeta i to 13 lat temu. „Dzięki za dodanie do gry lokalnego co-opa! To musiało być trudne, jak ważne było dodanie tej funkcji do Diablo 4?” - zastanawia się SeZdc2. Problem polega na tym, że konto to zostało założone dopiero po konferencji i nie znajdziemy na nim wspomnianego pytania.

Philtacular podał jeszcze kilka przykładów, między innymi pytań pochodzących od świeżo założonych kont na Reddicie bez żadnej aktywności oraz kont, które opublikowały „swoje” pytania dopiero po premierze filmu. Wątek szybko zdobył popularność na Twitterze, a internauci wydali się bardzo zawiedzeni postawą Blizzarda.

Po części rozumiem, czemu to zrobili. Nie mogą sobie pozwolić na kolejnego »gościa w czerwonej koszulce«. Ale czemu nie mogą być uczciwi i odpowiedzieć na naprawdę najczęściej zadawane przez społeczność pytania. Nawet nie udawali z sesją Q&A na żywo” - napisał Zuer1985 nawiązując słynnych incydentów na BlizzConach w latach 2010 i 2018, gdy dwóch uczestników imprezy - obaj w czerwonych koszulkach - zadało pytania, na które deweloperzy nie umieli odpowiedzieć.

Nic dziwnego, że zrobili to na pokazie Future Games Show, skoro najwidoczniej pytania pochodziły z przyszłości lol” - ironizuje MadScientist212. „Zawsze podejrzewałem, że większość sesji Q&A na żywo ma podstawionych statystów, którzy zadają gospodarzom ustalone wcześniej pytania. Teraz wiem, że w przypadku Q&A online po prostu zmyślają ludzi” - pisze LetMeLeap.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze