Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout (serial) - sezon 2: czy powstanie

Co wiemy o planach na kontynuację.

„Fallout” to kolejna, po „The Last of Us”, udana serialowa adaptacja kultowej gry. Czy uznanie widzów i krytyków wystarczy, żeby serial doczekał się kontynuacji? W tym miejscu dowiesz się, jakie są szansę na powstanie 2. sezonu serialu „Fallout”.


Serialowa adaptacja „Fallouta” może poszczycić się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków. Średnia ocen wystawionych przez widzów wynosi 70/100 w serwisie Metacritic, a w serwisie Rotten Tomatoes pozytywną ocenę wystawiło 88% oglądających. W przypadku krytyków jest to odpowiednio 73/100 oraz 94%. Według doniesień serwisu Variety serial cieszy się też znakomitą oglądalnością - największą wśród produkcji Prime Video od czasu „Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy”.

Dla wszystkich fanów serialu mamy dobrą wiadomość: Amazon oficjalnie potwierdził, że 2 sezon powstanie. Oficjalna zapowiedź zaledwie tydzień po premierze świadczy o tym, że projekt ten okazał się być niemałym sukcesem.

Showrunnerzy Graham Wagner i Geneva Robertson-Dworet oraz reżyser i producent Jonahan Nolan podzielili się potencjalnymi planami na 2. sezon na łamach serwisu The Wrap. Przyznają, że od początku myśleli o dalszym rozwijaniu historii. Zdradzają też, że chcieliby pokazać pewne charakterystyczne dla „Fallouta” stwory oraz miasto, które pojawia się w ostatniej scenie 1. sezonu.

Wagner udzielił też ciekawych informacji odnośnie postępu prac nad drugim sezonem w rozmowie z serwisem Collider:

-Jesteśmy w punkcie, w którym musimy już tylko zatrudnić scenarzystów, napisać i nakręcić odcinki. Jesteśmy więc gotowi, ale przed nami jeszcze sporo decyzji. To duży serial i duża inwestycja. Przyznał też, że zależało mu na jak najszybszym otrzymaniu zielonego światła, aby nie pozostawiać zbyt dużej luki między sezonami. Na szczęście nie musiał na nie długo czekać.

Serwis Variety donosi, że Amazon otrzymał 25 milionów dolarów ulgi podatkowej od Kalifornijskiej Komisji Filmowej na nakręcenie 2. sezonu w Kalifornii. Wiele więc wskazuje na to, będzie będzie on filmowany na zachodnim wybrzeżu. Co ciekawe, choć akcja 1. sezonu rozgrywa się w okolicach Los Angeles, to kręcono go głównie w Nowym Jorku. Zdjęcia z bazy Bractwa Stali wykonano zaś w stanie Utah, a pustynne ujęcia okolic Cienistych Piasków nakręcono w Namibii.

Zobacz także:

Read this next