Skip to main content

F1 Manager 2023 potwierdzony

Być może druga część dostanie większe wsparcie.

Prosty wpis na Twitterze potwierdza, że nadciąga F1 Manager 2023, druga odsłona serii, w której wcielamy się w osobę zarządzającą zespołem rywalizującym w Formule 1.

Poza prezentacją logo nie dostaliśmy zbyt wiele szczegółów. Druga wiadomość od deweloperów z Frontier Developments zapewnia jedynie, że więcej informacji poznamy „wkrótce”. Na oficjalnej stronie są też platformy sprzętowe: PC (Steam i Epic Games Store), PlayStation 4, PS4, Xbox Series X/S oraz Xbox One.

Pierwsza odsłona serii ukazała się w sierpniu ubiegłego roku, a twórcy już wtedy zapowiadali, że zamierzają wydawać nowe części co roku, więc zapowiedź nie będzie zapewne większą niespodzianką. Wydaje się także, że można spodziewać się premiery w podobnym okresie lata - choć to tylko spekulacje.

Pozostaje mieć nadzieję, że F1 Manager 2023 nieco rozbuduje formułę, wprowadzając choć część z opcji, których zabrakło w pierwowzorze. Mowa choćby o możliwości stworzenia własnego zespołu czy też o zarządzaniu nie tylko w „najwyższej” lidze F1, ale także w F2 czy nawet F3.

Pierwsza część wywołała też spore kontrowersje faktem, że oficjalne wsparcie twórcy zakończyli... już dwa miesiące po premierze, woląc skupić się na sequelu. Niedawno - w styczniu - narzekano za to, że gra nie sprzedała się zgodnie z oczekiwaniami i nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, dlaczego.

F1 Manager 2022 rozszedł się w nakładzie 600 tys. egzemplarzy - podano wtedy. Gra została ciepło przyjęta i choć opinie na Steamie pozostają pozytywne, to nie brakowąło krytyki. Mowa między innymi o mało rozbudowanych treściach, niedopracowanych mechanizmach rozgrywki, problemach ze sztuczną inteligencją i tak dalej. Pozostaje mieć nadzieję, że za drugim razem będzie lepiej.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next