Skip to main content

F1 24 - jak używać DRS

System wyprzedzania.

Aktywacja systemu DRS to kluczowa mechanika w grze F1 24, zaczerpnięta z technologii faktycznie używanej w ramach oficjalnych zawodów Formuły 1. Opcja ta pozwala bolidom na osiągnięcie większej niż normalnie prędkości, jednak możliwa jest do uruchomienia tylko w określonych warunkach. Na tej stronie wyjaśniamy, jak używać DRS.

DRS to system regulacji tylnego skrzydła pojazdu, pozwalający tymczasowo ustawić je w bardziej aerodynamicznej pozycji. W omawianej produkcji odbywa się to poprzez wciśnięcie przycisku Y na kontrolerze Xboxa lub Trójkąta na padzie PlayStation, gdy na ekranie pojawi się stosowne powiadomienie.

DRS możemy włączyć tylko, gdy spełniamy wszystkie trzy warunki:

  • Gdy dyrekcja wyścigu zezwoli na jego używanie (zwykle po pierwszym okrążeniu)
  • Gdy znajdujemy się w wyznaczonej do tego strefie (zwykle długie proste na torze)
  • Gdy jedziemy za rywalem i mamy do niego stratę nie większą niż jedna sekunda

Podczas sesji treningowych i kwalifikacyjnych wymagane jest spełnienie tylko pierwszych dwóch wymogów.

Włączenie DRS na prostej tymczasowo zwiększy przyspieszenie bolidu, co ułatwi wykonanie manewru wyprzedzania na prostej, jednocześnie zmniejszając szanse na potencjalną kolizję obu zawodników. Warto zauważyć, że jeśli gramy na jednym z niższych poziomów trudności, to system DRS będzie się aktywował automatycznie, gdy mamy taką możliwość. Można to zmienić w ustawieniach wspomagania gry.

Następne: F1 24 - jak używać ERS, tryb wyprzedzania

Spis treści: F1 24 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 24 - jak włączyć uszkodzenia bolidu

Zobacz także