Skip to main content

Evil West - rękawica: jak używać, do czego służy

Wszystko o Rękawicy Rentierów i jak z niej korzystać.

Choć Jesse, bohater gry Evil West, to wprawny rewolwerowiec, jego podstawowym orężem jest Rękawica Rentierów. Broń zbudowana jest z różnych stopów metali, w tym srebra, co czyni ją skuteczną w walce przeciwko wampirom. Podpowiadamy, jak skutecznie używać rękawicy.


Na tej stronie:


Jak korzystać z rękawicy

Cios Rękawicą wyprowadzamy, wciskając lewy przycisk myszy lub RB/R2 na konsolach. Rękawica Jessego jest wzmocniona komponentem elektrycznym, dzięki któremu broń zadaje dodatkowe obrażenia i poraża przeciwników.

Aby w pełni wykorzystać potencjał Rękawicy, niezbędny jest zapas energii elektrycznej. Maksymalnie naładować możemy cztery segmenty wskaźnika (lub pięć, po odblokowaniu Zalety Super wydajne).


Jak naładować rękawicę

Aby ładować Rękawicę, musimy zbierać Kapsuły Energii, które wypadają z atakowanych wrogów. Dodatkowo niektóre umiejętności i ataki (np. Doskok i Przyciąganie Pstrykaczem) również mogą skutkować przywróceniem części wskaźnika. Warto też jak najszybciej zainwestować w Zaletę Coś ci upadło!, która automatycznie podnosi kapsuły leżące w promieniu 20 metrów.

Przydatnym, ale i potencjalnie niebezpiecznym sposobem przywracania energii, jest zdolność Krew i Grzmot, która pozwala zmienić 50% Żywotności na jeden segment Energii. Trzeba jednak uważać i korzystać z ze zdolności wyłącznie w krytycznych sytuacjach (np. w ostatnich fazach wymagających walk z bossami), ponieważ dwukrotne użycie może doprowadzić do wykrwawienia Jessego.

  • WSKAZÓWKA: Rozsądne zarządzanie zapasami energii to kluczowy element każdej walki w Evil West, a zwłaszcza starć z Bossami, które wymagają wykorzystania wszystkich dostępnych środków. By nie wyczerpać energii przedwcześnie, warto używać najbardziej kosztownych energetycznie zdolności, dopiero gdy wszystkie inne środki zawiodą lub gdy mamy pewność, że będziemy w stanie szybko odzyskać utraconą energię.

Spis treści: Evil West - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także