Skip to main content

EVGA kończy produkcję kart graficznych Nvidii ze względu na „brak szacunku”

Relacje obu firm uległy przez lata znacznemu pogorszeniu.

Producent sprzętu komputerowego EVGA ogłosił, że wycofuje się z rynku kart graficznych. Powodem miał być „brak szacunku” ze strony Nvidii.

Relacja pomiędzy EVGA i Nvidią zmieniła się. Początkowo było to silne partnerstwo, ale z czasem przeszła w tradycyjny model klient-sprzedawca, gdzie Nvidia nie konsultowała z EVGA premier nowych produktów, nie prezentowała oferty firmy na oficjalnych pokazach oraz nie informowała partnera o zmianach cen” - ustaliła agencja konsultingowa Jon Peddie Research.

Ponadto prezes EVGA Andrew Han rozmawiał za zamkniętymi drzwiami z redakcją serwisu Gamers Nexus, gdzie wyjaśnił swoje spojrzenie na sprawę. Nvidia miała wykazać się „brakiem szacunku” dla EVGA, a sama decyzja o zerwaniu współpracy była rzekomo „łatwa”, ze względu na trudną relację obu firm. Producent zamierza całkowicie zrezygnować z produkcji kart graficznych i skupić się na innych produktach. Dotychczas wypuszczone GPU wciąż będą wspierane.

Redakcja portalu PC Gamer poprosiła Nvidię o komentarz w tej sprawie. Twórcy marki GeForce odpowiedzieli następującym oświadczeniem: „Prowadziliśmy przez lata świetną współpracę z firmą EVGA i wciąż będziemy wspierać ich w naszej nowej generacji produktów. Życzymy Andrew Han'owi oraz reszcie naszych przyjaciół z EVGA wszystkiego najlepszego”.

Zobacz także