Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eskalacja protestów w sprawie więzionych w Grecji pracowników Bohemia Interactive

Deweloperzy wysłali list z więzienia.

„Traktują nas dobrze, ale powinniśmy być teraz z naszymi rodzinami. Wygląda jednak na to, że nieprędko wrócimy do domów” - czytamy w liście, który przysłali z więzienia Ivan Buchta i Martin Pezlar. Obaj zostali aresztowani w Grecji pod zarzutem szpiegostwa i przebywają w areszcie już ponad 80 dni.

„Staramy się patrzeć na wszystko optymistycznie. Dużo czytamy, rozmawiamy i spacerujemy. Myślami jesteśmy jednak z naszymi rodzinami” - czytamy dalej. „Dzięki waszym staraniom lepiej znosimy obecną sytuację. Dziękujemy za pocztówki, wiadomości i prezenty, które regularnie przysyłacie”.

Cały list można znaleźć na stronie HelpIvanMartin.org, która jednoczy wszystkich starających się o uwolnienie dwójki Czechów. Około 150 osób stawiło się na proteście, zorganizowanym przed grecką ambasadą w Pradze. Władze zarzucają aresztowanym szpiegostwo, kiedy twórcy Bohemia Interactive przebywali na urlopie nad Morzem Śródziemnym. Grozi im 20 lat więzienia.

Podczas protestu zbierano także podpisy pod petycją. W sprawi uwięzionych interweniował już prezydent Czech, Václav Klaus. Greckie władze twierdzą, że sprawa pozostaje w rękach sądu.

Poniżej film z demonstracji, z angielskimi napisami (należy je włączyć w opcji YouTube):

Cover image for YouTube video

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

ARMA 3

PC

ArmA II

Xbox 360, PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze