Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Mickey dostanie remake. Gra z Wii trafi na więcej platform

Malowanie świata.

Epic Mickey było platformówką o dość ograniczonym zasięgu - gra Warrena Spectora i jego studia Junction Point ukazała się tylko na Wii. Firma THQ Nordic szykuje teraz remake.

Disney Epic Mickey: Rebrushed trafi już także na PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Nadal mamy oczywiście do czynienia z trójwymiarową grą platformową, w której tytułowa Myszka eksploruje smutne Pustkowia, by za pomocą farby tchnąć w krainę nowe życie.

Bohater dysponuje także rozcieńczalnikiem, który przydaje się do wymazywanie obiektów. To pomocne choćby do rozwiązywania zagadek, których w grze nie brakuje. Jest też sporo innych znanych postaci, walki z bossami i zadania poboczne. Nie brakuje nawet systemu moralności, podejmowania decyzji i różnych zakończeń.

Zobacz na YouTube

Remake w wykonaniu studia Purple Lamp wprowadzi także nowe umiejętności zwiększające mobilność postaci, w tym szybki uskok oraz jakże przydatny sprint.

Oryginalne Epic Mickey przyjęto z raczej mieszanym entuzjazmem, a recenzenci narzekali między innymi na fakt, że „odmalowane” poziomy wracały do zrujnowanego stanu po opuszczeniu poziomu. W 2012 roku ukazał się sequel Epic Mickey 2: Siła Dwóch, a seria dostała też klasyczną platformówkę 2D na Nintendo 3DS - Epic Mickey: Power of Illusion.

Disney Epic Mickey: Rebrushed nie ma jeszcze daty premiery, ale tytuł powinien ukazać się w tym roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Disney Epic Mickey

Nintendo Wii

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze