Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games chce uzupełnić luki w ofercie. Kusi twórców, którzy nie wydali gier na platformie

100% przychodów przez pół roku.

Sporo świetnych i znanych gier nie jest jeszcze dostępnych na Epic Games Store, więc można w nie zagrać tylko na innych platformach PC. Epic Games chce to zmienić i kusi twórców nowym programem „Już dostępne w Epic”.

Wczoraj Epic wystartował z programem „Na dobry początek”, który pozwala deweloperom uzyskać 100% przychodów ze sprzedaży gry na Epic Games Store przez 6 miesięcy, o ile zgodzą się oni, by tytuł był dostępny wyłącznie na platformie Epica. Następnie podział wraca do standardowej propozycji firmy - 88% dla twórców i 12% dla Epic Games.

Program „Już dostępne w Epic” działa na podobnych zasadach. Twórcy, którzy już wydali swoje gry na innych platformach PC, mogą opublikować je w Epic Games Store, by przez 6 miesięcy otrzymać 100% przychodów. Firma stara się zapewne uzupełnić luki w katalogu i zmniejszyć dystans dzielący Epic od Steama.

Do programu łapią się wszystkie gry, które ukazały się na innych platformach lub zostały udostepnione w ramach usług abonamentowych przed 31 października 2023 roku. Epic stawia jednak dość konkretne warunki w przypadku wielu tytułów.

Jeśli deweloper wydał trzy lub więcej gier u konkurencji Epic, to co najmniej trzy muszą zostać przeniesione do Epic Games Store. Z kolei jeśli wydał mniej niż trzy, to wszystkie muszą wylądować u Epica. Wszystkie tytuły muszą się ukazać do 30 czerwca 2023 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze