Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Emigracja” zadebiutuje w marcu. Serial na podstawie książki Malcolma XD

Specjalisty w copypastach.

Canal+ Polska zapowiedział serial „Emigracja”, zrealizowany na podstawie książki Malcolma XD, słynnego specjalisty w dziedzinie copypasty. Przedstawi historię dwóch chłopaków z małego miasteczka, którzy decydują się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Rozrywkowa produkcja pojawi się na kanale CANAL+ Premium oraz serwisie CANAL+ online już w marcu.

Copypasta to rodzaj internetowego memu, tyle że w formie tekstu, opowiadania, anegdoty, który jest kopiowany i szeroko rozpowszechniany przez internautów. Furorę w tego rodzaju rozrywce robi między innymi anonimowy twórca Malcolm XD. Autor na przykład popularnej pasty „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”, która doczekała się krótkometrażowej ekranizacji pod tytułem „Fanatyk” i jest dostępna na platformie Netflix.

Teraz czas przenieść na ekran treść książki „Emigracja”, która stylem przypomina copypastę, tyle że rozpisaną na ponad dwieście stron. Historię podzielono na dziesięć odcinków i jak czytamy w komunikacie prasowym Canal+, „jako pierwsza seria w Polsce podchodzi do zagadnienia emigracji w wywrotowy sposób - zderzając naszą małomiasteczkowość z kosmopolitycznym Londynem, dodając do tego międzynarodowego kotła takie składniki jak absurdalny humor i sytuacje oraz przezabawne dialogi”.

Czy serial „Emigracja” będzie tak samo zabawny jak książka?Zobacz na YouTube

Producenci zapewniają również, że tytuł trafi do wielu odbiorców - od generacji Z, aż do pokolenia boomerów mających doświadczenie z pracą zarobkową za granicą. Głównymi bohaterami zostaną Malcolm (w tej roli Tomasz Włosok) i Stomil (Michał Balicki), których wyjazd za chlebem będzie obfitował w wiele spotkań z różnymi intrygującymi postaciami. Wśród nich znajdą się: tirowcy, cygańscy handlarze kamperów, anarchiści squattersi, ukrywający się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywiści czy pracownicy klubu go-go.

W obsadzie znaleźli się także Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, czy Agnieszka Suchora. Reżyserem projektu został Łukasz Kośmicki, mający na swoim koncie filmy „Ukryta gra” i „Dom zły”, który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki.

Read this next