Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misje towarzyszy: Ray

Zadania: Sprytny oszust, Garść kryształków.

Ray to były Banita, który może zostać twoim towarzyszem. Ciągle wpada w tarapaty i musi się ukrywać. Wasze losy zetkną się ze sobą podczas wykonywania misji: Zamęt uczuć lub Skradziony sprzęt, choć możliwe jest dotarcie do Raya wcześniej, jeśli chcesz zdobyć nowego kompana.

Raya poznajemy już w pierwszym filmie przerywnikowym. To on ukradł Jaxowi pancerz i zostawił go na pastwę losu. Spotkasz go niedaleko teleportu: Piaskowe Sosny. Porozmawiaj z nim, a namówi cię, abyś mu pomógł, bo ktoś pragnie jego śmieci i wysłał za nim listy gończe. Po rozmowie z nim będzie czekał na ciebie pod Fortem.

W punkcie: 1 spotkasz Raya.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Sprytny oszust

  • Zlecający: Ray.
  • Cel: pomóc Rayowi, by ten mógł zostać twoim towarzyszem.
  • Doświadczenie: 200 (za wejście do Fortu razem z Rayem) + 400 (za zdobycie listu gończego) + 500 (za zakończenie misji).

Porozmawiaj z Rayem, którego znajdziesz w pobliżu wejścia do Fortu (1 na mapie misji: Sprytny oszust). Poprosi cię, abyście razem weszli do miasta, aby porozmawiać Wyattem. Jeśli wcześniej nie miałeś okazji być w mieście Banitów, zaczepi się strażnik Spike (2 na mapie misji: Sprytny oszust). W opisie przejścia misji: Podróż na nieznane ziemie znajdziesz informacje - jak dostać się do Fortu.

Mapa misji: Sprytny oszust.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Gdy wejdziecie do miasta, Ray zatrzyma się i wskaże, gdzie znajduje się Wyatt (3 na mapie misji: Sprytny oszust). Porozmawiaj z nim, i wymuś, by oddał ci list gończy. Następnie porozmawiaj z Rayem, który od tej pory możesz zabrać na wspólną podróż po Magalanie. Chcąc dalej kontynuować wątek związany z Rayem, należy porozmawiać z nim i wypytać go, kto może być odpowiedzialny za jego problemy (misja: Garść kryształków).


Misja: Garść kryształków

  • Zlecający: Ray.
  • Cel: zebrać 10 listów gończych.
  • Doświadczenie: 200-400 (za zabrany list gończy) + 2000 (za odnalezienie Waltera) + 2800 (za zabranie Walterowi listów gończych) + 4000 (za ukończenie misji); nagroda: ok. 1300 Kryształków.

Porozmawiaj z Rayem na temat listów gończych i łowców nagród. Opowie ci o byłych członkach gangu. Pierwszym, który poszukuje Raya, jest Leo. Gdy zgodzisz się pomóc swojemu towarzyszowi, przeniesiecie się w pobliże kryjówki łówców głów. W ruinach znajdziesz Leo i jego dwóch sługusów. Rozpraw się z nimi i zabierz list gończy (umowę) z ciała przywódcy.

Następnie porozmawiaj z Rayem. Wskaże ci kolejny trop - Mason (1 na mapie misji: Garść kryształków), którego znajdziesz przy palisadzie, niedaleko teleportu: Wielki podnośnik. Mogłeś się już wcześniej natknąć na niego (pytał, czy wiesz, gdzie znajduje się Ray). Porozmawiaj z Masonem. Możesz od niego odkupić list gończy albo zabrać mu go siłą.

Tak samo możesz postąpić z Bombym (2 na mapie misji: Garść kryształków), którego znajdziesz niedaleko Miasta pod Kopułą. Możesz go zabić lub zapłacić mu (1000 Kryształków), by odebrać od niego umowę. Następnie porozmawiaj z Rayem na temat Jacksona. Jeśli jesteś gotów stawić mu czuła, zgódź się na dalszą podróż (przeniesiesz się z Rayem w pobliże miejsca, gdzie znajduje się jego prześladowca).

Mapa misji: Garść kryształków.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Idąc ścieżką prosto, natkniesz się na Jacksona i jego zbirów. Po krótkiej rozmowie dojdzie do walki. Zabierz z jego ciała list gończy i porozmawiaj z Rayem. Poczekaj jakiś czas, a twój kompan (jeśli będzie aktualnie w drużynie lub zaczepi cię, gdy będziesz przechadzał się po Mateczniku) opowie ci, że za zleceniami stoi Kleryk Walter. Rusz w pościg za nim, zgadzając się na podróż do Ignadonu.

d

Waltera (3 na mapie misji: Garść Kryształków) znajdziesz w pobliżu teleportu: Krater. Kiedy z nim porozmawiasz, ten zacznie uciekać. Biegnij za nim, ale nie zabijaj go. Walter doprowadzi cię do swojej kryjówki (4 na mapie misji: Garść Kryształków) w pobliżu teleportu: Jezioro Lawy. Ponownie z nim porozmawiaj. Okaże się, że to on wyznaczył nagrodę za Raya.


Zobacz też:


Możesz odebrać mu pozostałe listy gończe siłą - zabijając go lub wymuszając na nim, by ci je oddał. Ray będzie chciał jego śmierci, ale to od ciebie zależy, czy oszczędzisz Waltera, czy go zabijesz. Jednak ta druga opcja poprawi relacje między tobą a towarzyszem. Niezależnie, jak postąpisz, otrzymasz w każdym przypadku taką samą nagrodę oraz taką samą ilość punktów doświadczenia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze