Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Electronic Arts notuje 381 milionów dolarów straty

Słaba sprzedaż Medal of Honor: Warfighter, świetne wyniki FIFA 13.

Electronic Arts opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny tego roku. Firma poniosła stratę w wysokości 381 milionów dolarów przy przychodach na poziomie 711 mln dolarów.

Wydawca odniósł spory wzrost sprzedaży w dystrybucji cyfrowej, gdzie zanotowano 324 miliony dolarów przychodów w porównaniu do 234 milionów w analogicznym okresie zeszłego roku. Spadła sprzedaż gier w pudełkach - przychody w tym sektorze zmniejszyły się z 450 do 365 mln dolarów.

John Riccitiello, prezes EA, w rozmowie z inwestorami podkreślił słabe wyniki najnowszej odsłony serii Medal of Honor, które były "gorsze od oczekiwań". Jednocześnie wspomniał o Need for Speed: Most Wanted, które premierę miało wczoraj i zanotowało dobry start.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami z oferty wydawcy pozostają gry sportowe. Z raportu wynika, że FIFA 13 znalazła 7,4 miliona nabywców. Świetne wyniki osiągnął też Madden NFL 13. Symulacja futbolu amerykańskiego zwiększyła sprzedaż o 9% w porównaniu z poprzednią odsłoną.

W przyszłym roku Electronic Arts wyda między innymi Dead Space 3, Crysis 3 i Simcity.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze