Skip to main content

Elden Ring - status gry wieloosobowej: co to takiego

Kolorowe okręgi na mapie.

Kiedy włączysz mapę w Elden Ring, na dole ekranu wśród opcji zobaczysz przycisk przełączenia statusu gry wieloosobowej. Możesz włączyć i wyłączyć tę opcję wciskając LB/L1 na padzie lub Z na klawiaturze.

Po włączeniu statusu gry multiplayer zobaczysz na mapie czerwone i niebieskie okręgi, często nachodzące na siebie nawzajem. Są to miejsca, w których aktywne jest przyzywanie innych graczy - do współpracy lub do pojedynkowania w trybie PvP.

Zauważysz też, że niektóre ikony symbolizujące miejsce PvP lub współpracy będą bardziej wyraźne. Zwróć uwagę na wskazaną ikonę inwazji PvP (1) na screenie poniżej. Jest bardziej rozżarzona niż inne ikony. Oznacza to, że akurat w tym obszarze aktywność multiplayer graczy chcących się pojedynkować jest większa.

Jeśli więc chcesz pomagać innym graczom, wybieraj te miejsca, gdzie niebieska ikona współpracy jest jaśniejsza. Jeśli chcesz atakować innych, wybieraj miejsca, w których czerwona ikona bardziej się świeci.

Oczywiście w innych obszarach oznaczonych okręgami nadal masz szansę trafić do światów innych graczy - ale oczekiwanie może być dłuższe.

Następnie: Elden Ring - lokacje i rekomendowane poziomy

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Niesamowity eliksir: co to jest i jak działa

Zobacz także