Skip to main content

Elden Ring - runy: jak odzyskać po śmierci

Jak odzyskać utracone runy.

Runy to specjalna waluta w Elden Ring, którzy służy przede wszystkim do podnoszenia poziomów, a także do zakupu przedmiotów u kupców. Dowiesz się, w jaki odzyskać ten ważny zasób


Na tej stronie:


Jak odzyskasz utracone runy

W chwili śmierci stracisz wszystkie uzbierane wcześniej runy. Utracone runy będę czekać w tym samym miejscu, w którym nastąpiła śmierć bohatera. Jednak - uwaga! - masz tylko jedną szanse, by je odzyskać. Jeśli zginiesz kolejny raz zanim uda ci się je zebrać, wówczas runy przepadną bezpowrotnie.

Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie zginąłeś, podejdź do złotych promieni (1), które leżą na ziemi i wciśnij odpowiedni przycisk (2), a odzyskasz runy, które wcześniej straciłeś.


Jak odnaleźć miejsce, gdzie leżą utracone runy

Po tym jak bohater zginie, odrodzi się w ostatnio odwiedzonym miejscu łaski lub przy Posągu Mariki. Jeśli chcesz odzyskać runy, musisz dotrzeć do miejsca, gdzie je straciłeś.

Aby odnaleźć miejsce, gdzie leżą runy, wykorzystaj:

  • kompas, na którym oznaczono ikoną (3) kierunek, w którym trzeba podążać, by odnaleźć to miejsce.
  • mapę, na której taką samą ikoną (3) oznaczono to miejsce;

Dodatkowo, na mapie, możesz oznaczyć miejsce z utraconymi runami, by wskaźnik w postaci słupa był widoczny z daleka i łatwiej doprowadził cię do celu.


Gałązka ofiarna

Istnieje jeszcze jeden sposób na odzyskanie runów. Dotyczy on dosyć specyficznej sytuacji. Jeśli rozpoczęliśmy walkę z bossem na zamkniętej arenie, gdzie znajdują się utracone runy, a chcemy je za wszelką cenę odzyskać, wówczas możemy użyć przedmiotu Gałązki ofiarnej.

Jest to rzadko spotykany w świecie gry przedmiot, ale czasami można na niego trafić. Gałązkę ofiarną umieszczamy w Wyposażeniu jako talizman. Następnie udajemy się do miejsca, gdzie leżą nasze runy i je zbieramy. Jeśli zginiemy, to wszystkie runy odzyskamy w chwili odrodzenia się. Niestety, Gałązkę ofiarną jest przedmiotem jednorazowym - znika na zawsze po wykorzystaniu. W grze jednak znajdziesz przynajmniej kilka sztuk tego przedmiotu.

Oczywiście można Gałązkę ofiarną wykorzystać w innych sytuacjach, ale warto zostawić go tylko na naprawdę podbramkowe sytuacje, czyli takie, gdzie nie możemy zebrać runów i uciec, by je zachować.

Następnie: Elden Ring - walka: jak atakować i bronić się

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - runy: jak zdobywać

Zobacz także