Skip to main content

Elden Ring nie zwalnia tempa. Sprzedano 13,4 mln egzemplarzy

Dane do końca marca.

Elden Ring nadal sprzedaje się świetnie. Bandai Namco poinformowało w raporcie finansowym, że do sklepów na całym świecie sprzedano już 13,4 mln egzemplarzy.

Japońska korporacja podsumowała rok fiskalny, a więc dane obejmują okres tylko do końca marca obecnego roku. Wkrótce połowa maja, więc w rzeczywistości rezultaty są już zapewne dużo lepsze.

Elden Ring ukazało się pod koniec lutego i zaledwie trzy tygodnie później - w połowie marca - informowano o osiągnięciu nakładu 12 mln egzemplarzy. Jak widać, do końca miesiąca dodano kolejne 1,4 mln. Lub - jak precyzuje wydawca - 1,340 mln.

„To niesamowite, ile osób gra w Elden Ring” - napisał w marcu Hidetaka Miyazaki, dyrektor FromSoftware. „Chciałbym podziękować wam wszystkim w imieniu całego zespołu”.

Jeśli o podsumowaniu całego roku fiskalnego mowa, Bandai Namco zanotowało świetne 12 miesięcy. Firma wypracowała zyski na poziomie 967 mln dolarów. To niemal 50 procent więcej, niż w analogicznym okresie rozliczeniowym zakończonym 31 marca 2021 roku.

Zobacz także