Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring nie zwalnia tempa. Sprzedano 13,4 mln egzemplarzy

Dane do końca marca.

Elden Ring nadal sprzedaje się świetnie. Bandai Namco poinformowało w raporcie finansowym, że do sklepów na całym świecie sprzedano już 13,4 mln egzemplarzy.

Japońska korporacja podsumowała rok fiskalny, a więc dane obejmują okres tylko do końca marca obecnego roku. Wkrótce połowa maja, więc w rzeczywistości rezultaty są już zapewne dużo lepsze.

Elden Ring ukazało się pod koniec lutego i zaledwie trzy tygodnie później - w połowie marca - informowano o osiągnięciu nakładu 12 mln egzemplarzy. Jak widać, do końca miesiąca dodano kolejne 1,4 mln. Lub - jak precyzuje wydawca - 1,340 mln.

„To niesamowite, ile osób gra w Elden Ring” - napisał w marcu Hidetaka Miyazaki, dyrektor FromSoftware. „Chciałbym podziękować wam wszystkim w imieniu całego zespołu”.

Jeśli o podsumowaniu całego roku fiskalnego mowa, Bandai Namco zanotowało świetne 12 miesięcy. Firma wypracowała zyski na poziomie 967 mln dolarów. To niemal 50 procent więcej, niż w analogicznym okresie rozliczeniowym zakończonym 31 marca 2021 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze