Skip to main content

Elden Ring - klasa postaci: którą wybrać

Którą klasę postaci wybrać na początku gry.

Tworząc nową postać w Elden Ring, musimy wybrać jedną z kilku dostępnych klas postaci. Poniżej wyjaśnimy różnice pomiędzy klasami, a także doradzimy, którą wybrać na początku gry.


Na tej stronie:


Klasy postaci w Elden Ring

Do wyboru masz kilka klas postaci. Różnice pomiędzy nimi są zasadnicze. Przede wszystkim każda profesja ma inny rozkład statystyk (cech), a także inne wyposażenie początkowe, które determinuje styl walki.

Mamy więc klasy nastawione na walkę w zwarciu (włóczęga, wojownik, bohater), magię (astrolog), inkantację (prorok), a także łączące różne profesje (konfesor, który walczy wręcz i rzuca inkantacje; więzień, który walczy wręcz i posługuje się magią; samuraj i bandyta, którzy walczą wręcz i używają łuków).

Łajdak jest najbardziej uniwersalną, ale także najtrudniejszą w opanowaniu, klasą, gdyż posiada najniższy poziom i najmniej rozwinięte cechy. Jest to profesja przeznaczona raczej dla bardziej doświadczonych graczy, którzy chcą rozwijać statystyki według własnych potrzeb. Początek gry, co prawda, będzie trudniejszy, bo nasza postać jest dużo słabsza, ale rekompensuje to szybszymi awansami na kolejne poziomy.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na jakąś klasę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w trakcie gry rozwijać także drugą profesję. Na przykład: jeśli rozpoczniemy grę jako wojownik, możemy rozpocząć naukę magii. Zdobywając odpowiednie przedmioty oraz czary, a także podnosząc cechy związane z magią, możemy skutecznie rzucać zaklęcia.


Którą klasę postaci wybrać

Jeśli jesteś początkujących graczem i nie wiesz, jaką klasę postaci wybrać, zdecyduj się na profesję nastawioną na walkę w zwarciu. Doskonałym wyborem będzie włóczęga. Ta postać posiada bardzo mocny pancerz, niezły miecz, a także tarczę, która ochroni się przed większością ciosów przeciwników.

Co prawda, tej klasie brakuje lekkości ze względu na dość duży ciężar wyposażenia, dlatego warto przeznaczyć kilka punktów w Wytrzymałość, aby zwiększyć udźwig.

Gdy zwiększysz udźwig, postać będzie się szybciej poruszać i sprawniej wykonywać uniki. Następnie inwestuj punkty w takie cechy jak Witalność (wzrost punktów życia) i Siłę, dzięki której zwiększysz obrażenia i będziesz mógł/a korzystać z lepszych broni opartej na tej statystyce.

Następnie: Elden Ring - pamiątka: którą wybrać

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - śmierć: konsekwencje, odradzanie się, Posąg Mariki

Zobacz także