Skip to main content

Elden Ring - Jezioro Liurnia, Akademia Rai Lucarii: jak dotrzeć

Jak przedostać się do Jeziora Liurni.

Jezioro Liurnia to jeden z głównych regionów w Elden Ring. Poniżej wyjaśnimy, jak dostać do tego obszaru z Pogrobna, czyli regionu startowego.

Do Jeziora Liurni można dostać się tylko z Pogrobna. Prowadząca tam tylko dwie drogi, które opisujemy poniżej.

Na obszarze regionu Jezioro Liurnia znajduje się Akademia Rai Lucarii, czyli lokacja związana bezpośrednio z głównym wątkiem fabularnym. W Akademii Rai Luciarii znajduje się jeden z kilku głównych bossów, którego trzeba zgładzić.


Na tej stronie dowiesz się, jak dotrzeć do regionu Rai Lucarii:


Droga przez Zamek Burzowego Całunu

Ten sposób przedostania się do Jeziora Liurni jest trudniejszy, niż ten opisany w następnej kolejności, gdyż wymaga od ciebie pokonania dwóch trudnych bossów, czyli Margita, Upadłego Omena i Godricka, Zszywańca, a co więcej, musisz przejść przez cały Zamek Burzowego Całunu, by dotrzeć do wyjścia z tej lokacji, które pozwoli ci przejść do regionu Jezioro Liurni.

Z drugiej strony, obaj przeciwnicy (Margit i Godrick) są bossami fabularnymi, których musisz pokonać, by ukończyć grę, więc prędzej czy później musisz stawić im czoła.

Poniżej zamieszczamy listę odnośników do stron, które pomogą ci wejść do Zamku Burzowego Całunu, przejść przez tę lokację, a także pokonać Margita i Godricka.

Kiedy pokonasz Godricka, Zszywańca, wejdź do budynku, w którym znajduje się wyjście z zamku (przedostaniesz się nim do Jeziora Liurni).


Skrót do Jeziora Liurni (obejście Zamku Burzowego Całunu)

Jeśli jeszcze nie jesteś gotowy stawić czoła powyższemu wyzwaniu, możesz obejść Zamek Burzowego Całunu, by dostać się do regionu Jezioro Liurni, gdzie znajduje się między innymi Akademia Rai Lucarii. Jest to pewnego rodzaju skrót, ale dosyć dobrze ukryty. Odkrywając sekretne przejście, przedostaniesz się do Jeziora Liurni z Pogdrobna, obchodząc Zamek Burzowego Całunu.

Na północ od Szopy Burzowego Wzgórza (B) znajduje się zniszczony most (A) - udaj się tam.

Kiedy dojdziesz na skaj zrujnowanego mostu, zeskocz na poniższe skały (1).

Po lewej stronie, w skałach (2), odnajdziesz przesmyk, którym obejdziesz zamek ze wschodniej strony. Dojdziesz nim na tyły zamku (północna część zamku), a tym samym przedostaniesz się do Jeziora Liurni.

Następnie: Elden Ring - Akademia Rai Lucarii: jak wejść

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Zamek Morne: droga do bossa

Zobacz także