Skip to main content

Elden Ring - dzień i noc: wszystkie różnice

Czym różni się noc od dnia?

Jak wszystkie gry From Software, także Elden Ring skrywa wiele tajemnic, które będziemy odkrywać jeszcze miesiącami. Obecnie nie wiadomo jeszcze wszystkiego na temat nocy, jednak z pewnością można wymienić kilka elementów, które różnią przygodę po zmroku od rozgrywki za dnia.

Zacznijmy od tego, że nie musisz czekać na noc. Przy każdym miejscu łaski możesz po prostu wybrać opcję odpoczynku, a potem opcję Do zmroku, by przewinąć czas.

Najważniejsza różnica między dniem i nocą to fakt, że po zmroku spotkasz czasem innych wrogów. Najczęściej zobaczysz wielkie nietoperze, które nie są szczególnie niebezpieczne. Podróżują w grupach, więc zabicie wszystkich uzupełni twoje butelki.

W nocy spotkasz też jednak minibossów zwanych Nocną kawalerią (1). To rycerze na czarnych wierzchowcach. Pierwszego można spotkać już niedługo po rozpoczęciu gry, na pierwszym moście, który jest dostępny w Podgórzu, przy głównym trakcie.

Wróg ten zadaje spore obrażenia, jednak jego ciosy łatwo przewidzieć. Oczywiście najlepiej walczyć z nim też będąc na wierzchowcu. Uważaj, kiedy opuszcza swoją halabardę, bo to znaczy, że zaraz zaatakuje. Co jakiś czas wykona też atak z wyskoku.

Najlepiej jeździć dookoła wroga i wyczuwać odpowiedni moment na pojedynczy cios, by podejść do walki bezpiecznie. Po pokonaniu Nocnej kawalerii otrzymasz wyjątkowe nagrody - na przykład nowe popioły wojny.

W różnych regionach spotkasz innych rycerzy tego typu.

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - niewidzialna ściana, mgła przy wieży Ranni: jak przejść

Zobacz także