Skip to main content

Elden Ring - dwie bronie naraz: czy można wyposażyć

Jak używać dwóch broni.

Elden Ring oferuje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o walkę i różne rodzaje broni do wykorzystania. Wielu z pewnością zada sobie pytanie, czy można używać dwóch broni naraz - na szczęścia tak. Jest to możliwe.

Tak zwany dual wielding (czyli właśnie korzystanie z dwóch broni jednocześnie) nie jest jednak oczywisty. Działa bowiem tylko wtedy, gdy wyposażymy odpowiedni rodzaj obydwu broni.

Przede wszystkim, pierwszą broń wyposażyć trzeba w miejscu na broń podstawową, ale drugą broń już w slocie lewej ręki, czyli w miejscu oznaczonym ikoną tarczy i łuku (1). Nie jest to oczywiście miejsce wyłącznie na tarczę lub łuk.

Postać będzie wtedy trzymać dwie bronie. Jednak żeby zyskać dostęp do wyjątkowych, nowych ciosów, specjalnie zaprojektowanych z myślą o dwóch broniach, trzeba wyposażyć dwie bronie tego samego rodzaju.

O co chodzi? To proste. Efektywne używanie dwóch broni zapewni wyposażenie:

  • dwóch sztyletów
  • dwóch wielkich mieczy
  • dwóch rapierów
  • dwóch toporów
  • dwóch mieczy prostych
  • dwóch katan

I tak dalej, i tak dalej. W menu ekwipunku sprawa jest prosta, ponieważ wyposażenie jest podzielone właśnie według typów, także bronie jednego rodzaju są w plecaku obok siebie.

Kiedy już masz dwie bronie tego samego typu, spróbuj atakować używając prawego przycisku myszy lub L1/RB. Postać zacznie wtedy atakować jednocześnie, albo naprzemiennie, dwoma ostrzami.

Kombinacje ciosów i dostępne ataki różnią się oczywiście w zależności od wyposażenia, dlatego poświęć chwilę na poeksperymentowanie. Warto też zaznaczyć, że przy dzierżeniu dwóch broni, aktywny popiół wojny będzie tym od broni trzymanej w prawej dłoni.

Następnie: Elden Ring - wielki run nienarodzonych: do czego służy

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - złota aura, płatki drzewa

Zobacz także